Червоний Хрест: якщо станеться аварія на ЗАЕС, надати гуманітарну допомогу населенню буде неможливо

Червоний Хрест: якщо станеться аварія на ЗАЕС, надати гуманітарну допомогу населенню буде неможливо

Червоний Хрест: якщо станеться аварія на ЗАЕС, надати гуманітарну допомогу населенню буде неможливо
Голова Міжнародного комітету Червоного Хреста Роберт Мардіні, фото: Getty Images

У Червоному Хресті закликають демілітаризувати зону Запорізької атомної електростанції, адже якщо на ЗАЕС станеться витік радіації, допомогти населенню буде дуже складно або навіть неможливо.

Про це заявив голова Міжнародного комітету Червоного Хреста Роберт Мардіні під час пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми розуміємо, що може статися, якщо відбудеться якась катастрофа. І жодна гуманітарна допомога не буде можливою. І зупинитися — це найкращий захід", — заявив Мардіні.

Читайте також: В Енергоатомі розповіли, які території накриє радіаційна хмара в разі аварії на ЗАЕС

При цьому у Червоному Хресті зазначили, що якщо інцидент все ж станеться, проте обсяг ураження буде маленький, то можливо буде надати гуманітарну допомогу та допомогти людям виїхати.

"Але один зі сценаріїв передбачає великі неприємності. В такому разі нам потрібно буде якось з цим боротися", — додав Мардіні.

Що сталося на ЗАЕС

25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції. Наразі власні потреби АЕС в електроживленні забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

МАГАТЕ заявило, що ЗАЕС відновила зв'язок із енергосистемою України, проте усі 6 блоків залишаються відключеними. Раніше дії російських окупантів спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі. Раніше регулятори попереджали, що втрата усіх джерел електроживлення може призвести "фукусімського сценарію".

Дивіться також: Чи можна вимкнути Запорізьку АЕС. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте також

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Місія МАГАТЕ попри обстріли вирушила із Запоріжжя до Енергодара — Енергоатом

На початок