Від працівника музею до військового Збройних Сил України: історія Дениса Дрозда, який боронив Чернігів

Від працівника музею до військового Збройних Сил України: історія Дениса Дрозда, який боронив Чернігів

Від працівника музею до військового Збройних Сил України: історія Дениса Дрозда, який боронив Чернігів
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Від працівника музею – до військового Збройних Сил. Старший науковий співробітник обласного історичного музею Денис Дрозд з перших днів широкої війни боронив Чернігів на позиції під назвою "Клєвєр". Як разом з побратимами захищали місто та чому інші військові дали їм прізвисько "спартанці", Денис Дрозд розповів на музейній зустрічі "Битва за незалежність".

Денис Дрозд – старший науковий співробітник обласного історичного музею, нині військовий Збройних Сил. З перших днів широкої війни обороняв Чернігів. Каже, до війська пішов за десять днів до 24 лютого.

"Війна ж готувалася не один день, правильно? І буквально напередодні, розуміючи, що якісь події мають відбуватись, і, розуміючи, що є певні навички, які можуть знадобитися в армії, у війську, я пішов до Збройних Сил".

Денис Дрозд розповів, строкову службу проходив у гірсько-стрілецькому батальйоні спецпризначення "Лаванда". А бойовий досвід мав лише умовний – багато років займався пошуковою діяльністю, знаходив останки загиблих воїнів Другої світової війни.

"Стикалися ми і з вибуховими предметами у дуже великій кількості, розуміли і тактику дій підрозділів, тому що, щоб знайти полеглих, треба було розуміти, як вони чинили – чи оборону, чи наступ, як вони йшли, де могли бути їхні розташовані позиції", – розповів він.

Про свою участь в обороні Чернігова Денис Дрозд розповів учасникам зустрічі "Битва за незалежність", яка відбулася в обласному історичному музеї. З 26 лютого і до останнього дня оборони Чернігова він разом з іншими військовими перебував на позиції на південних околицях міста, що отримала назву "Клєвєр" – за формою розв’язки з чотирьох шляхів.

"Ворог біля нас був на дуже короткій дистанції. Техніка ворожа була близько кілометра від нас. Вважалося спершу так, що цей напрямок був більш спокійний, але, коли ворог почав робити обхідний маневр, ми вже зрозуміли, що Чернігів перебуває в оточенні. Тим більше з перших днів, буквально 24-25, там велися бої".

За два тижні боїв військові, що стояли на другій лінії, дали оборонцям на "Клєвєрі" прізвисько "спартанці".

Після деблокади Чернігова Денис Дрозд продовжив службу в Збройних Силах України.

Більше подробиць — у відео:

Читайте також:

Посол Німеччини у Чернігові: про що домовилася Анка Фельдгузен з В’ячеславом Чаусом

На початок