Кількість порушень зменшилась в 4 рази. Як на Хмельниччині перевіряють вантажівки

Кількість порушень зменшилась в 4 рази. Як на Хмельниччині перевіряють вантажівки

Кількість порушень зменшилась в 4 рази. Як на Хмельниччині перевіряють вантажівки
Фото: Суспільне Хмельницький

Кількість порушень вантажних перевезень у Хмельницькій області з початку року зменшилася у чотири рази, у порівнянні з минулим 2021 роком. Про це Суспільному розповів керівник відділу контролю та безпеки на транспорті у Хмельницькій області Олександр Гречаник. За його словами, рейдові перевірки відділ частково припиняв на початку повномасштабної війни, також зараз спостерігається менше вантажних перевезень.

Деталі дізнавалось Суспільне.

Везе вантаж із Польщі в Україну водій Володимир Нікіфорук. Перевищень ваги під час зважування транспорту інспектор не зафіксував. Водій каже, на вантаж, який перевозить, має потрібні документи: «Інвойс – це на вантаж, який в машині, і ЦМР, який дає право на рух по автобану».

Під час повномасштабної війни стало менше вантажних перевезень, розповідає керівник відділу контролю та безпеки на транспорті у Хмельницькій області Олександр Гречаник. За його словами, відділ частково припиняв рейдові перевірки. Зараз такий контроль відновили. В області є вісім майданчиків для зважування.

«Вони знаходяться на трасах міжрегіонального значення, по всій території, тобто ми контролюємо всю територію Хмельницької області. Є направлення, після направлення виїжджають працівники на спеціалізованій лабораторії», - розповів Олександр Гречаник.

Такі лабораторії виїзні. У них є пристрій, який зважує вантаж, коли авто заїздить на ваги. Пристрій видає чек, розповідає старший державний інспектор Юрій Кирилюк: «Автомобіль пройшов зважування, має 35 тонн 220 кілограм. Тобто, це в межах норми».

Такі перевірки, розповідає старший державний інспектор відділу державного нагляду та контролю у Хмельницькій області Дмитро Герасимчук, проводять, щоб не було руйнувань доріг.

«Якщо є перевищення габаритно-вагових норм, виписуються, відповідно, матеріали на перевізника і направляються на розгляд справи в ту область, де зареєстрований транспортний засіб», - каже Дмитро Герасимчук.

Кількість порушень вантажних перевезень у Хмельницькій області з початку року зменшилася у чотири рази, в порівнянні з минулим роком, говорить Олександр Гречаник: «Минулого року було складено 948 порушень, то за той самий час у цьому році - 238 порушень».

Олександр Гречаник додає: за перебільшення вагових норм вантажів, накладаються штрафи на перевізника від восьми з половиною тисяч до п’ятдесяти однієї тисячі гривень.

Читайте також

  • У Хмельницькому театрі створюють музей часу та шукають для нього годинники.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок