На Волині є запас калію йодиду, – управління охорони здоров'я

На Волині є запас калію йодиду, – управління охорони здоров'я

На Волині є запас калію йодиду. Він надійшов в область як гуманітарна допомога в травні. Всього 13 тисяч блістерів таблеток, – розповів Суспільному керівник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух.

З його слів, таблетки були розподілені між закладами охорони здоров’я та центрами первинної медико-санітарної допомоги для того, щоб вони роздавалися пацієнтам за потреби.

"Зараз в нас створюється ажіотаж з приводу цього препарату калію йодиду і радіаційної небезпеки. В нас ще нічого не сталося, а ми вже починаємо нагнітати", – говорить Юрій Легкодух.

Калій йодидЙодид калію — це сіль, схожа на кухонну. У аптеках він найчастіше продається у формі таблеток – препарат, що випускається, зокрема, для захисту щитовидної залози від радіоактивного випромінювання.

Що відомо

  • Європейський Союз надішле до України 5,5 мільйонів таблеток йодиду калію для захисту українців від можливого радіаційного опромінення.
  • 7 серпня Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації громадянам на випадок радіаційної аварії.
  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі, –повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України.
  • Раніше в Державній інспекції ядерного регулювання України попереджали, що зупинка усіх енергоблоків ЗАЕС та втрата усіх джерел електроживлення може призвести до виходу з ладу систем охолодження та пошкодження активної зони реакторної установки й виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Саме за таким сценарієм відбулася аварія на японській станції "Фукусіма-1" у 2011 році.
  • Автомобільний конвой Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) вирушив у середу, 31 серпня, вранці з Києва до Запорізької АЕС.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк

На початок