Місяць у лікарні. Сумські волонтери намагаються об'єднати братика з сестрою, яких вилучили з родини

Місяць у лікарні. Сумські волонтери намагаються об'єднати братика з сестрою, яких вилучили з родини

Місяць у лікарні. Сумські волонтери намагаються об'єднати братика з сестрою, яких вилучили з родини
Суспільне Суми

11 дітей вилучених з родин через невиконання батьківських обов’язків, наразі перебувають в Сумській обласній дитячій лікарні. Про однорічного хлопчика, який місяць живе у лікарняній палаті, дізнались волонтери й вирішили допомогти об'єднати їх зі старшою сестрою, яка нині перебуває в іншому державному закладі.

Зустрічі для братика та сестрички організовують волонтери. Дітей вилучили у мами через те, що ними не піклувалася. Хлопчику рік і два місяці, з яких він понад місяць провів у сумських лікарнях. Про нього волонтерка Катерина Андрєєва дізналася випадково, коли приходила відвідувати свою підопічну з інтернату. Говорить — ці діти повинні бути разом. "Сестричка відвідує його десь приблизно двічі на тиждень. Вона його дуже любить. Коли вона приходить, хлопчик усміхається, він настільки сміється, він настільки живе, що за місяць ми його таким щасливим не бачили", - розповідає волонтерка.

Волонтери привозять до лікарні подарунки: іграшки, речі, підгузки та дитячі суміші. "Ми щодня чи через день отримуємо посилки для хлопчика, цієї дівчинки і дуже всім дякуємо і дякуємо персоналу, тому що вони дивляться за хлопчиком. І в рік і два місяці це дуже тяжко, і як йому, і як медперсоналу", - розповідає волонтерка Вікторія Манько.

Місяць у лікарні. Сумські волонтери намагаються об'єднати братика з сестрою, яких вилучили з родини
Суспільне Суми

Волонтери хотіли винайняти няню, аби дитина не перебувала весь час сама, але у лікарні відмовили. Головний лікар Ігор Змисля від коментаря Суспільному відмовився сказавши, що допускати сторонніх до дитини не можуть, а няня у дитини є. Ми намагалися поговорити з мамою дітей. Вона почувши, що телефонують кореспонденти, кинула слухавку.

Волонтерка Катерина Андрєєва розповіла, що з мамою цих дітей вони розмовляли. "Вона сказала, що вона хоче влаштовувати особисте життя, що зараз їй не до дітей. Що мене вразило, це те, що ця сестричка, яку ми опікаємо, перебуває в одному державному закладі міста Суми. Вона нам розповіла, що протягом чотирьох місяців жила у маминої подруги. У мене було здивування — де наші соцслужби, де служба у справах дітей і чому цю жінку, яка не піклується про своїх дітей, не позбавляють соцвиплат які вона отримує на двох діток", - говорить Катерина Андрєєва.

Місяць у лікарні. Сумські волонтери намагаються об'єднати братика з сестрою, яких вилучили з родини
Суспільне Суми

"Якщо ми зараз мамі припинимо виплати – мама взагалі залишиться без жодних джерел існування і на жаль в такому випадку точно не звернеться до служби з питанням про повернення дітей в сім’ю. Через те, виходячи з інтересів дітей, з інтересів збереження матері для дітей припинення виплат можна не припиняти", - розповів начальник служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації Юрій Каліновський.

Вирішувати чи подавати до суду на позбавлення мами батьківських прав, чи готувати позов про відібрання дітей, будуть на комісії з питань захисту прав дитини, яка призначена на 5 вересня, сказав Юрій Каліновський. "Все це буде готуватись на підставі всіх зібраних документів від суб’єктів взаємодії – це і центр соціальних служб, і медичні заклади. В тому числі заклади, де знаходяться діти. Відвідування мамою і взагалі стан виконання мамою батьківських обов’язків. На сьогодні діток, про яких ми з вами говоримо, жодних підстав для усиновлення немає. Ці підстави з’являються лише після рішення суду", - додав начальник служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації.

Зараз, сказав посадовець, служба шукає родину, куди б тимчасово прилаштувати дітей у патронатну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. За час, поки дітей тимчасово забрали з родини, мама до них не прийшла жодного разу. "Якщо буде вирішуватися питання щодо батьків — позбавити їх батьківських прав, то ми знайшли родину, забезпечену, дуже хорошу родину, яка готова взяти опіку над цими дітьми. Я дуже хочу, щоб нам скоріше допомогли їх об’єднати, бо мені дуже болить", - говорить волонтерка Катерина Андрєєва.

Читайте також: Від початку вторгнення РФ понад 3000 дітей залишилися без батьківського піклування

Наразі у дитячій лікарні, за словами Юрія Каліновського, перебувають 11 дітей вилучених з родин. Але через те, що Сумський спеціалізований будинок дитини у березні евакуювали до Німеччини, поки за ними доглядають у медичному закладі. Аби ж всиновити дитину є спеціальна черга, в яку мають стати потенційні батьки. "Діти, які підлягають усиновленню перебувають на обліку у Службі справах дітей пропонуються офіційним кандидатам — це черга. Одні кандидати стали рік тому і чекають дитину, інші стали сьогодні. Якщо з’являється дитина, яка має підстави для усиновлення вона спочатку пропонується першому по черзі кандидату. Якщо перший відмовляється – то пропонується другому, третьому, четвертому, п’ятому. Перевага надається родичам або знайомим, або родинам, де виховується дитина", - розповів посадовець.

На сьогодні 27 подружніх пар в області чекають на свою дитину. Втім, через евакуацію дітей, говорить Юрій Каліновський, процес усиновлення в області призупинений,. Бо законодавством не передбачено усиновлення дітей, які перебувають за кордоном. Загалом на Сумщині 2018 дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них 94% перебувають під опікою чи у прийомних родинах.

Читайте також

  • Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок