Від початку вторгнення РФ понад 3000 дітей залишилися без батьківського піклування

Від початку вторгнення РФ понад 3000 дітей залишилися без батьківського піклування

Від початку вторгнення РФ понад 3000 дітей залишилися без батьківського піклування
. 5 Серпня 2022 року, Греція, Афіни: група українських дітей з Бучі. Фото: Сократес Балтаджіанніс / Getty Images

3182 дитини залишилися без батьківського піклування з 24 лютого. У 541 дитини втрата батьківського піклування пов'язана безпосередньо з війною.

Про це повідомив заступник директора департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби Володимир Вовк в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"У нас є 106 дітей-сиріт, батьки яких загинули, 206 дітей-сиріт, батьки яких загинули, але документального підтвердження немає, і ще є хоча б невеликий шанс, що ми знайдемо цих батьків, коли закінчиться війна. І маємо 109 дітей, які мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути влаштовані в сімейні форми. Але після війни, у разі знайдення батьків, вони будуть возз’єднані зі своєю сім’єю і повернуться до батьків", — розповів Вовк.

За його словами, в Україні запрацювали зміни в системі усиновлення. До стандартних статей Сімейного кодексу доєдналися нові механізми розробки уряду, які дозволяють певним чином спростити процедуру: "Уже можна зареєструватися через Єдиний державний вебпортал електронних послуг на першу консультацію. Такою послугою скористалося 610 охочих усиновити дитину. Найближчим часом запускається тестовий режим, і думаю, протягом місяця буде в повному обсязі діяти форма подачі заявки через електронні засоби для отримання можливості усиновити дитину", – зазначив Вовк.

За даними Офісу генпрокурора, понад 1067 дітей постраждали в Україні внаслідок російської агресії – загинула 361 дитина, понад 706 зазнали поранень. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 372. Харківській — 197, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 61, Миколаївській — 60, Херсонській — 55, Запорізькій — 40.

Що відомо

  • 8 серпня президент України Володимир Зеленський утворив Координаційну раду з питань захисту та безпеки дітей. Рада буде консультативно-дорадчим органом при президентові та відповідатиме за захист прав та безпеку дітей в умовах воєнного стану.
  • Державна міграційна служба спростила порядок видачі, продовження та заміни паспортів для дітей.
  • В Україні запустили чат-бот для пошуку зниклих під час війни дітей.
  • В Україні запустили платформу, де діти можуть продавати digital-версії своїх картин.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок