Кремль: Росія не збирається демілітаризувати зону навколо ЗАЕС

Кремль: Росія не збирається демілітаризувати зону навколо ЗАЕС

Кремль: Росія не збирається демілітаризувати зону навколо ЗАЕС
ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не розглядає питання про демілітаризацію зони навколо Запорізької АЕС. Про це повідомляє ТАСС.

За його словами, Росія вважає місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС необхідною, її можливі модальності обговорюватимуться на місці.

"Місія заїде на територію ЗАЕС із підконтрольної Україні території. Про створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС не йдеться", — сказав Пєсков.

Речник Путіна заявив, що світ має чинити тиск на Київ, щоб "Україна припинила обстрілювати ЗАЕС, наражаючи всю Європу на небезпеку".

Коментуючи імовірність перемикання подачі електроенергії із Запорізької АЕС з України на Росію, Пєсков зазначив, що це питання технологічне, його потрібно ставити фахівцям.

Що сталося на ЗАЕС

25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції. Наразі власні потреби АЕС в електроживленні забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

МАГАТЕ заявило, що ЗАЕС відновила зв'язок із енергосистемою України, проте усі 6 блоків залишаються відключеними. Раніше дії російських окупантів спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі. Раніше регулятори попереджали, що втрата усіх джерел електроживлення може призвести "фукусімського сценарію".

Раніше в Державній інспекції ядерного регулювання України попереджали, що зупинка усіх енергоблоків ЗАЕС та втрата усіх джерел електроживлення може призвести до виходу з ладу систем охолодження та пошкодження активної зони реакторної установки й виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Саме за таким сценарієм відбулася аварія на японській станції "Фукусіма-1" у 2011 році.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 187. Текстовий онлайн

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Російські окупанти збільшили кількість техніки та військових на Запорізькій АЕС

В Енергоатомі розповіли, які території накриє радіаційна хмара в разі аварії на ЗАЕС

На початок