Схожі на каракуртів: спеціалісти пояснили, чим небезпечні великі павуки, що зустрічаються на Рівненщині

Схожі на каракуртів: спеціалісти пояснили, чим небезпечні великі павуки, що зустрічаються на Рівненщині

Схожі на каракуртів: спеціалісти пояснили, чим небезпечні великі павуки, що зустрічаються на Рівненщині
. Колаж: Суспільне Рівне

Протягом теплого періоду жителі Рівненщини зустрічають великих членистоногих. Люди звертаються у Центр контролю та профілактики хвороб в Рівненській області. Спеціалісти пояснили, чи безпечні великі павуки, яких виявляють жителі області.

Великих павуків, схожих на каракуртів люди зустрічають у сараях, горищах, темних закутках квартир чи будинків, повідомляють у Центрі контрою та профілактики хвороб. Відтак запитують про їхню безпечність у спеціалістів центру.

"Насправді це стеатода, або псевдокаракурт — неагресивна істота, досить корисна, тому що знищує шкідливих комах — тарганів, клопів, мух, є далеким родичем чорної вдови, але абсолютно безпечна, на відміну від каракуртів не має яскраво-червоного малюнка у вигляді пісочного годинника чи інших яскравих плям на тілі, її забарвлення варіює від пурпурно-коричневого до чорного, зі світлими відмітинами", — пояснюють у Центрі.

Ці членистоногі переселенці з'явилися через відносно теплу зиму. Стеатода уникає зайвих рухів, може довго бути в укритті, вичікуючи жертву. Лише молоді особини можуть зважитись на міграції квартирою, в той час їх і помічають, пояснюють спеціалісти Центру.

"Укуси павуків цієї родини трапляються вкрай рідко, лише в разі відвертої агресії до них, зазвичай мають короткочасну дію, не призводять до некрозу тканин, можуть мати певні наслідки для осіб з підвищеною сенсибілізацієюбіологічний процес, унаслідок якого підвищується чутливість організму щодо повторної дії на нього чужорідних речовин організму", — йдеться у повідомленні.

На Рівненщині не зареєстрували жодного звернення людей в медзаклади внаслідок укусу стеатоди, уточнили у Центрі контролю та профілактики хвороб.

"Однак, якщо людину вкусив будь-який павук, незалежно від виду, потрібно пам’ятати, що його отрута є складною біологічною сполукою та її дія на організм кожного невідома. При можливості запам’ятайте, або сфотографуйте павука, з яким контактували, промийте уражену ділянку антисептиком або мильним розчином", — зазначили у Центрі.

Якщо є рана, то її треба забинтувати, можна прикласти холодний компрес. Треба випити багато рідини, або пришвидшити виведення токсинів. Якщо ж з'являється алергія чи запальна реакція, спеціалісти радять звернутися до медиків.

Читайте також

  • "Інвестори — ті, хто вкладає в оптимізм": експерт з Рівного розповів про відновлення економіки України
  • Держпраці на Рівненщині озвучили перші результати кампанії "Виходь на світло"
  • Змінив адресу: як працює волонтерський штаб у Рівному після переїзду

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок