"Це критично важливо для всього регіону": Ердоган закликав до деокупації Криму

"Це критично важливо для всього регіону": Ердоган закликав до деокупації Криму

"Це критично важливо для всього регіону": Ердоган закликав до деокупації Криму
. Президент Туреччини Реджеп Ердоган на саміті НАТО 30 червня, фото: AP

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у своєму виступі під час саміту Кримської платформи зазначив, що невизнання анексії Криму є і залишатиметься принциповою позицією очолюваної ним країни.

"Ми сприятимемо зусиллям платформи на всіх рівнях і далі. Ми вважаємо захоплення Криму незаконним, неконституційним. Це — наша принципова позиція і з погляду морального, і з погляду юридичного", — сказав він.

Політик наголосив, що відповідно до міжнародного права Крим має повернутись Україні.

"Це критично важливо для всього регіону і для світової безпекової системи. Для стабільності, для підтримки територіальної цілісності України, її суверенітету", — зазначив президент.

Ердоган додав, що Крим — це єдина батьківщина кримських татар.

"Кримські татари — українські громадяни, і в їхніх інтересах має розвиватись Крим. Я б хотів повторити, що Кримська платформа має надзвичайну вагу, і кримські татари, що зазнали страждань за свою історію, борються за мирне життя на своїй батьківщині. В цьому процесі Туреччина і далі підтримуватиме український уряд і кримських татар", — підкреслив політик.

19 серпня Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що на порядку денному України стоїть покрокова демілітаризація Криму з його наступною деокупацією.

23 серпня 2022 року в режимі онлайн стартував саміт Кримської платформи. Перша установча зустріч відбулась рік тому. Головне питання саміту — деокупація півострова.

Під час відкриття саміту, Володимир Зеленський розповів, що Кримська платформа розпочинає роботу за двома новими напрямками — правовим та економічним. Президент зазначив, що Кримська платформа має продовжитись восени 2022 року в офлайн-форматі.

Читайте також

"Деокупація Криму дипломатичним шляхом неможлива" — інтерв'ю з Мустафою Джемілєвим

Безпекова ситуація у Криму погіршується — британська розвідка

Вторгнення Росії в Україну, день 181. Текстовий онлайн

На початок