На Тернопільщині пам’ятник Тарасу Шевченку одягли у вишиванку

На Тернопільщині пам’ятник Тарасу Шевченку одягли у вишиванку

На Тернопільщині пам’ятник Тарасу Шевченку одягли у вишиванку
Фото: Oksana Muravleva

До Дня Державного прапора та Дня Незалежності пам'ятник Тарасу Шевченку в Бережанах одягнули у вишиванку та загорнули у синьо-жовтий прапор. Про це повідомила голова громадської організації "Бережанський Майдан" Галина Проців.

За її словами, акцію провели завдяки подружжю внутрішньопереміщених осіб з Краматорська – Олексію та Оксані Муравльовим.

"Дві громадські організації об’єдналися, щоб провести цей захід. Це ГО "Бережанський Майдан" та ГО "Український розмовний клуб "Файно". Вишиванку волонтери привезли із Краматорська. Олексій та Оксана хотіли прикрасити пам’ятник в Краматорську, та через війну прикрасили в Бережанах. Також сьогодні у нас буде представлена екологічна мапа України. Вона вирізана з дерева, прикрашена бісером. На кожній із областей буде прикріплена лялька-мотанка, яка характеризує етно-стиль певного регіону. На мапі вирізьблені листя дуба та калини", – каже Галина.

Голова громадської організації ГО "Український розмовний клуб "Файно" та "Донецького осередку союзу українок" Оксана Муравльова каже, що довжина вишиванки в плечах складає метр, а сама вишивка – 85 сантиметрів.

"Волонтери з Бережан відвозили допомогу хлопцям і передали вишиванку з Краматорська. Ми три роки одягали у вишиванку пам’ятник у нашому місті. ЇЇ вишили на День народження Шевченка у 2015 році. Останній раз одягали на День вишиванки. В місті стало небезпечно, тому ми вирішили прикрасити пам’ятник в Бережанах", – каже Оксана.

Читайте також

  • У громаді на Тернопільщині багатоповерхівки прикрасили прапорами
На початок