Українських біженців можуть зобов'язати сплачувати податок в Польщі. Що відомо

Українських біженців можуть зобов'язати сплачувати податок в Польщі. Що відомо

Українських біженців можуть зобов'язати сплачувати податок в Польщі. Що відомо
Фото: Rafal Dyja / EyeEm / Getty Images

Українці, які перебувають в Польщі більше ніж 183 днів, змушені будуть сплатити податок на дохід фізичних осіб. Це передбачено польським законодавством, повідомляє місцеве видання Gаzeta Prawna.

Згідно з польським законодавством, українці повинні заплатити ПДФО не пізніше 20 числа наступного місяця, після місяця, в якому перебування в Польщі перевищило 183 дні. Причому виплачувати його доведеться з доходу, отриманого з початку перебування в Польщі.

На практиці це означає, що у вересні деяким українцям доведеться заплатити податок за останні пів року. Податками обкладаються, в тому числі і кошти, отримані з-за кордону.

Таким чином, українці, які працюють віддалено на українські компанії, також повинні сплачувати податки в Польщі. ПДФО, сплачений в Україні, не може бути зарахований в рахунок польського податку.

Для розв'язання проблеми, в уряді України заявили, що направлять листа до всіх податкових відомств та урядів країн ЄС із проханням застосувати "ковідний прецедент", коли багато людей через скасування авіарейсів виявилися вимушено не в країнах свого податкового резидентства, і до них не було застосовано "правило податкового резидентства 180 днів". Таке рішення ухвалив Економічний штаб при Мінекономіки на засіданні, повідомив його член Михайло Кухар.

Що відомо

  • Громадяни України, які через вторгнення РФ виїхали у Польщу, зможуть отримати офіційну цифрову посвідку на проживання Diia.pl у застосунку mObywatel.
  • У Польщі від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за спрощеною процедурою стали до роботи 358 тисяч українців.

Читайте також

Українці в Польщі: експерт розповів, чому у співвітчизників виникають труднощі з роботою

Вторгнення Росії в Україну, день 177. Текстовий онлайн

На початок