На Луганщині окупанти проводять примусову мобілізацію в захоплених влітку містах

На Луганщині окупанти проводять примусову мобілізацію в захоплених влітку містах

На Луганщині окупанти проводять примусову мобілізацію в захоплених влітку містах
ФОТО: 5 канал

Після окупації міст та сіл Луганщини росіяни спочатку стверджували, що примусова мобілізація проводитиметься виключно на захоплених у 2014 році територіях. Коли на окупованих вісім років тому територіях чоловіків практично не залишилося, примусову мобілізацію вирішили проводити по всій території Луганщини. Днями видали навіть відповідне розпорядження. Про це повідомив керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Чоловіки поступово зникали і в Старобільську, і в Біловодську, і навіть у нещодавно захоплених Сєвєродонецьку та Лисичанську. Деякі встигали сказати рідним, що їдуть "У справах до Луганська", але не повернулися і дотепер. Отримав паспорт "ЛНР", які ледве не по вулицях розвозили навесні і влітку, як цигани крейду, — йди на фронт", — наголосив Гайдай.

Він додав, що російські військові намагаються посилити наступ на Бахмут, тому очікують на нові сили в піхоті, аби зменшити власні втрати.

Що відомо

  • В окупованому Луганську чоловіки ховаються від примусової мобілізації. Днями затримали молодого батька біля дитсадка для подальшої мобілізації.
  • На тимчасово окупованій Луганщині "куратори" із Росії оголосили план: 7-8 тисяч додатково мобілізованих до окупаційних військ.
  • Російські пропагандисти та колаборанти визнають, що у російської армії не вистачає піхоти та на тимчасово окупованих територіях більше нема кого мобілізувати.
  • За даними правозахисника, директора інституту стратегічних досліджень та безпеки Павла Лисянського з території ОРДЛО мобілізовані понад 100 тисяч чоловіків, з них на кінець квітня загинуло 23 тисячі осіб.
  • В окупованих містах Луганщини росіяни вдаються до нових методів примусової мобілізації.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок