Перше судно з українським зерном пришвартувалось у Сирії — Reuters

Перше судно з українським зерном пришвартувалось у Сирії — Reuters

Перше судно з українським зерном пришвартувалось у Сирії — Reuters
Вантажне судно Razoni, Стамбул, Туреччина, 3 серпня 2022 року. ФОТО: Мехмет Емін Каліскан / REUTERS

Судно Razoni, яке 1 серпня вийшло з Одеси в межах укладної угоди про забезпечення морських коридорів для вивезення української агропродукції, знайшлося у сирійському порту Тартус.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власне джерело у транспортній індустрії та на супутникові дані.

Як зазначає видання, Razoni — перше судно, яке вийшло у море після угоди про деблокаду українських портів, укладеної за участі України, Туреччини, Росії та ООН. Початково планувалось, що судно розвантажать у Лівані, однак цього не сталося.

Протягом останніх днів місцеперебування Razoni було невідоме через вимкнений транспондер.

В останні дні місцезнаходження судна було невідоме, тому що біля судна було відключено транспондер. Зрештою балкер виявили у сирійському порту.

"Супутникові знімки від Planet Labs PBC показали його у порту Тартус у вівторок (16 серпня — ред.) вранці. Джерело у сфері судноплавства підтвердило, що воно пришвартувалося там, і сказало, що судно вивантажує принаймні частину свого вантажу кукурудзи в Сирії", — пишуть журналісти.

Судно Razoni вийшло з порту Одеси 1 серпня з 26 тисячами тонн кукурудзи на борту й мало прибути до Лівану вранці 7 серпня. Однак 8 серпня посольство України в Лівані заявило про відмову ліванського замовника від зерна у зв'язку з простроченням умов доставки більш ніж в п'ять місяців. 10 серпня судно пришвартувалося турецькому порту Мерсін. Посол України в Лівані Ігор Осташ зазначив, що усі проблеми з ним вирішено.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • Наступного дня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт.
  • Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця.

Читайте також

Перше судно з Одеси за понад 5 місяців: що дадуть Україні розблоковані порти. ВІДЕО

Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія

Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

На початок