У громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова

У громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова

У громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова
Суспільне Тернопіль

У Копичинецькій громаді на Тернопільщині почали готуватися до опалювального сезону. В місцевому лісництві заготовляють дрова для населення та соціальних закладів. А в лікарнях демонтують старі газові котли та планують закупити нові, які працюватимуть на дровах. Один із соціальних закладів, який матиме альтернативний вид палива, – це Копичинецька лікарня. Про це розповів Суспільному заступник міського голови Копичинців Богдан Гусак.

За його словами, вже підготували котел, який буде працювати на дровах. Старий планують демонтувати.

"Маємо кошти соцеконому, якщо буде можливість і казна нам пропустить цей платіж, то ми хочемо купити ще один котел. Якщо нормальний котел, нормальної фірми, він буде коштувати приблизно пів мільйона сімсот тисяч гривень. Договори на доставку дров заключаємо безпосередньо з лісництвом. Нам на сезон приблизно треба тисячу-тисячу двісті складометрів дров. Частину ми вже заготували", – говорить заступник міського голови Копичинців.

У Копичинецькій громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова
Приміщення Копичинецької лікарні. Суспільне Тернопіль

У Копичинецькій лікарні є сто стаціонарних ліжок, розповідає виконувач обов’язків директора медзакладу Роман Балицький. Чоловік каже, згідно з нормами у приміщенні лікарні температура повітря повинна бути не менше 19 градусів тепла.

"Актуальним є питання поліпшення якості опалення. Тому що потужності котла є обмеженими для площ нашого закладу. Є потреба доставити ще один котел, меншої потужності, який відігравав би роль резервного, і за температури до 20 градусів морозу був би допоміжним засобом обігріву", – розповів Балицький.

У Копичинецькій громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова
Котли для твердого палива. Суспільне Тернопіль

Ще один заклад, який готується до зими, – Копичинецький дитячий садок "Барвінок". Тут зараз проживає майже 60 переселенців, розповідає волонтер Арсен Келічавий. Чоловік каже, у закладі недостатнє опалення, адже торік температура в групах була приблизно 15 градусів.

"Ми виграли додатковий грант від американської організації "Кор" на фінансування заміни опалення в садочку. Експерти, які оцінювали, в першу чергу виявили неефективність наших труб і батарей, тобто, ми плануємо почати з них, можливо, ще дійдемо до котлів", – сказав Келічавий.

Житель Копичинців Іван розпочав підготовку до зими місяць тому. Чоловік каже, дрова заготовляє щороку.

"Сухостій, казали по телевізору, можна йти в ліс заготовляти, то я з сином йшов заготовляв. Нема надії на те, що газ буде, а як не буде, то що робити? Поки буде газ, будемо палити ним".

Сусідка Івана Ірина Шевчук також готується до зими. Жінка каже, має котел на газ та тверде паливо. Син пенсіонерки закупив для неї дрова, порубав їх та склав біля будинку, розповіла Ірина. Каже, тепер не боїться проблем із газом.

"Я працювала в лісництві, тому мені продають за топнормою, 4620 гривень – 7 кубів. Це ціна для мене, а так я не знаю, яка. Якщо є газ, то я використовую в місяць так, як мені дають за субсидією – 280 кубів, і ще я допалюю дровами, то мені за зиму виходить шість складометрів".

У Копичинецькій громаді на Тернопільщині на зиму заготовляють дрова
Котельня для змішаного виду палива. Суспільне Тернопіль

У Копичинецькому лісництві заготовляють дрова для населення та соціальних закладів. За цей рік продали 200 кубометрів дров, каже помічниця лісничого Любов Чорна. Жінка розповіла, що заготовляють дрова у місцевому лісі. Його площа – три тисячі гектарів. Там ростуть переважно ясени і дуби. Вартість одного кубічного метра паливних дров – 1200 гривень.

"Люди приходять до нас, пишуть заяви, дають свій код, місце проживання. Ця заява потрапляє в центральний офіс, до трьох днів її обробляють, тоді люди оплачують за дрова і забирають їх", – розповіла помічниця лісничого.

Читайте також

На початок