"Ми повернемося в український Крим": Зеленський запевнив, що Україна деокупує півострів

"Ми повернемося в український Крим": Зеленський запевнив, що Україна деокупує півострів

"Ми повернемося в український Крим": Зеленський запевнив, що Україна деокупує півострів
Президент України Володимир Зеленський, фото: УНІАН

Агресія Росії проти України має завершитись визволенням і повною деокупацією Криму. Допомогти у цьому покликана Кримська платформа, саміт якої має відбутися й цьогоріч.

Про це під час відеозвернення 9 серпня заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні багато уваги до тематики Криму. І це правильно. Бо Крим – український, і ми ніколи від нього не відмовимося", — сказав політик.

Він нагадав, що саме з окупації Криму почалася російська війна проти України.

"Росія перетворила наш півострів, який завжди був і буде одним із найкращих місць у Європі, на одне з найнебезпечніших місць у Європі. Росія принесла в Крим масштабні репресії, екологічні проблеми, економічну безвихідь і війну. Війну", — зауважив Зеленський.

Президент наголосив, що присутність російських окупантів у Криму — це загроза для всієї Європи й для глобальної стабільності.

"Не може бути безпечним Чорноморський регіон, поки Крим окупований. Не буде стабільного й тривалого миру і в багатьох країнах на узбережжі Середземного моря, поки Росія має змогу використовувати наш півострів як свою військову базу", — зазначив гарант.

Зеленський підкреслив, що нинішня війна має завершитися визволенням Криму.

"Сьогодні неможливо сказати, коли це станеться. Але ми постійно додаємо необхідні компоненти у формулу звільнення Криму", — додав політик.

За його словами, допомогти цьому покликана Кримська платформа, яка є ключовим дипломатичним майданчиком для роботи зі звільнення Криму. Зеленський нагадав, що саміт Кримської платформи відбудеться й цьогоріч.

"Кримська тематика звучить на всіх міжнародних майданчиках, де обговорюється російська війна проти нашої держави. Історія глобального реагування на захоплення Росією Криму, точніше — недостатність такого реагування, слугує зараз одним із найкращих аргументів для посилення санкцій проти Росії. Світ починає визнавати, що в 14-му році помилився, коли вирішив не давати відповіді на повну силу на перші агресивні кроки Росії", — зауважив президент.

Володимир Зеленський запевнив, що Україна приділяє належну увагу й боротьбі за права та історичну справедливість для корінних народів України – кримськотатарського народу, караїмів і кримчаків. Він нагадав, що минулого літа був ухвалений фундаментальний закон про корінні народи України, яким визнаються права корінних народів та представницькі органи корінних народів.

"Україна – багатонаціональна держава. На нашій землі протягом століть жили й живуть різні національні спільноти. Але більшість із них мають свій досвід державотворення за межами України. Наша ж держава — рідна для народів, чиї національні культури й прагнення формувались у Криму. Тому коли ми працюємо для звільнення півострова, ми боремось і за відновлення територіальної цілісності нашої держави, і за повернення дому корінним народам України. Я вірю, що так і буде. Я знаю, що ми повернемося в український Крим. І я вдячний усім нашим партнерам та міжнародним організаціям, які допомагають нам у цьому", — наголосив президент.

Читайте також

Біля російської авіабази в Криму пролунали вибухи: що відомо

"Кримський міст, спиш?". Як відреагували соцмережі на вибух біля авіабази в Криму

Вторгнення Росії в Україну, день 167. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок