Естонія закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС

Естонія закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС

Естонія закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС
. Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: AP

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала припинити видавати туристичні візи росіянам на поїздки до ЄС.

"Припинити видачу туристичних віз росіянам. Відвідати Європу – це привілей, а не право людини. Авіасполучення з Росією припинено. Це означає, що поки країни Шенгенської угоди видають візи, тягар несуть сусіди Росії — Фінляндія, Естонія та Латвія. Час припинити туризм з Росії", — написала Каллас.

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозицію до Європейського союзу про припинення видачі шенгенських віз росіянам.
  • У Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія перебуває в стані війни з Україною". Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах, пише фінське видання Helsingin Sanomat.
  • Водночас Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам". Про це повідомило фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їхній запит.
Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок