Безповоротні державні гранти: хто може скористатися ними на Тернопільщині

Безповоротні державні гранти: хто може скористатися ними на Тернопільщині

Безповоротні державні гранти: хто може скористатися ними на Тернопільщині
Суспільне Тернопіль

У липні цього року в Україні стартували шість проєктів за урядовою програмою "єРобота". Це безповоротні державні гранти на розвиток бізнесу і навчання. Їхня мета – створити робочі місця в Україні. Подати заявку можна на порталі "Дія". Про це повідомила Суспільному керівниця центру "Дія. Бізнес" у Тернополі Оксана Качурівська.

За її словами, нині найпопулярнішим є проєкт "Своя справа".

"Це безповоротній грант у розмірі до 250 тисяч гривень на запуск, або розвиток власної справи. Це може бути малий, або середній бізнес і податися на нього може, як особа, яка не здійснювала раніше підприємницьку діяльність, так і людина, яка вже має зареєстровану юридичну особу, ФОПа чи якусь невелику форму власноті. Це грант на розвиток власної справи. Крім того, є ще багато вузькотематичних грантових програм, наприклад, гранти на розвиток саду та розвиток теплиці, тобто, безпосередньо на сільське господарство. Відповідно до кожної грантової програми рішення приймається спеціалізованим міністерством, спеціалізованим органом, який відповідає за цю політику. Якщо у грантах "Своя справа" рішення приймається державними центрами зайнятості то, умовно, гранти "Свій сад" і "Своя теплиця" адмініструє Міністерство аграрної політики", – розповіла Оксана Качурівська в ефірі Українського радіо Тернопіль.

Безповоротні державні гранти: хто може скористатися ними на Тернопільщині
Керівниця центру "Дія. Бізнес" у Тернополі. Фото: Оксана Качурівська

Інший грантовий проєкт "Новий рівень" спрямований на створення чи розвиток великого підприємства.

"На нього можуть виділити 8 мільйонів гривень. До запуску також готують два гранти в ІТ-сфері, зокрема, на навчання українців у цій галузі. На це можна отримати до 30 тисяч гривень. Є гранти на стартапи, орієнтовно до 3,5 мільйони гривень. Грант на розвиток власної справи має умову – створення не менше одного робочого місця. Є така градація, якщо ви подаєтеся на суму до 150 гривень, то ви маєте створити одне робоче місце. Якщо до 250 тисяч гривень, то два робочих місця. Податися можуть підприємці, ФОПи, юридичні особи. Кошти можна отримати на обладнання, лізинг техніки та покриття орендних витрат, але не більше 25% від суми всього гранту. Кошти можна отримати на придбання сировини, якщо ви хочете, наприклад, відкрити невеличку пекарню, майстерню і потребуєте закупівлі техніки, обладнання, оренди площі чи промоційних матеріалів".

Для того, щоб подати заявку на грант, потрібно розробити бізнес-план.

"Це обов’язкова умова. Заявку подають через портал "Дія". Для цього необхідно мати цифровий підпис. Згодом експерти банку перевірять ділову репутацію заявника. Якщо заявка пройде перевірку, то її скерують до регіонального центру зайнятості, який і прийме рішення щодо можливості отримання гранту".

За словами Оксани Качурівської, подавати заявки на грант можна до 2023 року, але лише один раз від особи.

"Грант безповоротний, але недотримання умов може призвести до необхідності повернути кошти", – каже Оксана Качурівська.

Нагадаємо Українське радіо Тернопіль онлайн можна слухати тут.

Авторка Анжела Шова

Читайте також

На початок