У російському Сочі 5 серпня відбулися переговори Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. За підсумками російська сторона заявила, що на перемовинах досягнули домовленостей про сплату Анкарою за російський газ в рублях.
Про це повідомляє російський "Інтерфакс".
"Ми переходимо поступово на оплату в національній валюті, частина поставок вже оплачуватиметься в російських рублях. Це справді новий етап, який відкриває нові можливості, у тому числі для розвитку наших грошово-фінансових відносин", — наголосив Новак.
За його словами, також Путін та Ердоган обговорили питання співпраці у банківсько-фінансовій сфері.
"Наші комерційні компанії, наші громадяни повинні мати можливість розраховуватися під час туристичних поїздок та у процесі товарообігу", — зазначив посадовець.
Читайте також: Зустріч Ердогана з Путіним: експертка пояснила, чого домагатимуться президенти
Новак додав, що Туреччина та РФ намагатимуться вийти на торговельний оборот у 100 мільярдів доларів та спростити бізнес-процедури.
"На переговорах було досягнуто дуже важливих рішень, які по суті виводять на новий рівень розвиток наших відносин у торгівлі та економіці, практично по всіх галузях. У тому числі у транспорті, промисловості, сільському господарстві, у туризмі, у сфері IT-технологій та ЖКГ ", — заявив російський віцепрем’єр.
Він додав, що ключовою сферою, яка детально обговорювалася на переговорах, була енергетика. "У тому числі це і будівництво АЕС "Аккую", йшлося про вихід у термін до 2023 року на запуск цього проєкту", - зазначив віцепрем'єр.
Путін та Ердоган також наголосили на необхідності повного виконання стамбульської "зернової угоди", при цьому зазначивши, що російські добрива та зерно мають безперешкодно експортуватись.
"Акцентована необхідність забезпечити повне виконання Стамбульської пакетної угоди відповідно до її духу та літери, включаючи безперешкодний експорт російських зерна, добрив та сировини для їх виробництва", — йдеться у спільній заяві Путіна та Ердогана, опублікованій за підсумками переговорів.
Що відомо
- 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
- Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця.
- Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі. На борту суховантажника, що рухатиметься коридором безпеки, 26 тисяч тонн української кукурудзи.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш привітав вихід з Одеського порту судна із вантажем кукурудзи, зазначивши, що відновити експорт української агропродукції вдалося завдяки зусиллям координаційного центру, створеного за участі ООН.
- 3 серпня інспекційна група у складі представників України, ООН, Туреччини та Росії прибула на суховантажне судно Razoni і провела його огляд. Корабель пройшов інспекцію Спільного координаційного центру та готове направлятися до Триполі.
Читайте також
Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу