Півфінал Ялисоветської, прикрий схід Лочман у багатоборстві: результати третього дня ЧС з легкої атлетики U20

Анісія Лочман в Instagram

У двох фіналах були встановлені нові рекорди юніорської світової першості.

У колумбійському Калі закінчився третій змагальний день юніорського чемпіоната світу з легкої атлетики серед спортсменів до 20 років.

Представниці України стартували на турнірах з метання молота, бігу на 400 метрів з бар'єрами та семиборстві. Та у перших двох дисциплінах українки не змогли дістатися фіналу.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор турніру. Усі вечірні сесії (усі фінали) чемпіонату світу U20 з легкої атлетики дивіться ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт – тут.

Як минув третій змагальний день на ЧС U20

• Юлія Токарєва, Валентина Косів

Дві українські метальниці молота у кваліфікації були розподілені у дві різні групи. Для виходу у фінал необхідно було подолати позначку в 62 метри або увійти до числа 12 найкращих спортсменів.

Косів стартувала першою в групі А, але показала найслабший результат з 11 спортсменок - 54.23 м. Токарєва в другій групі перевершила показник співвітчизниці - 54.81 м. Та її результат став лише дев'ятим найкращим у групі та 19-м - серед усіх учасниць кваліфікації.

Відтак Україна не буде представлена у фіналі з метання молота серед жінок. Визначення медалісток призначено на змагальний день п'ятниці, 5 серпня.

• Ярослава Ялисоветська

19-річна бігунка на 400 м з бар'єрами Ялисоветська в другий день змагань стала першою українською півфіналісткою поточного чемпіонату. У кваліфікації Ярослава з показником у 1:00.29 хвилини ввійшла до числа 24 найкращих бігунок та виборола шанс змагатися за путівку до фіналу.

Півфінали Ялисоветська починала у першому забігу. Бігунка не змогла покращити свій кваліфікаційний показник - 1:00.71 хвилини - та закінчила забіг на останній, восьмій сходинці.

До фіналу вийшли вісім найкращих бігунок трьох сьогоднішніх забігів. Медальні старти відбудуться у ніч на п'ятницю, 5 серпня, за київським часом.

• Анісія Лочман

19-річна Лочман стала єдиною українкою, що стартувала в Калі у жіночому семиборстві. Змагання розпочиналися зі 100-метрівки з бар'єрами, де Анісія посіла останнє місце та заробила 555 очок до загального заліку.

Як повідомили у Федерації легкої атлетики Україні, ще на перших бар'єрах Лочман зазнала травми. Через ушкодження ноги спортсменку забрали до лікарні для подальшого обстеження.

Відтак Лочман достроково закінчила турнір із семиборства та не виходила на старт у змаганнях зі стрибків у висоту, штовхання ядра та бігу на 200 м. Після чотирьох дисциплін загальний залік очолює представниця Фінляндії Сага Ваннінен. Найближчу переслідувачку - німкеню Сандріну Шпренґель - вона випереджає на 75 залікових пунктів.

• Медалі ЧС U20 за третій день

Перші призери третього дня змагань визначилися у жіночому фіналі з метання диска. Шведка Емма Сралла - володарка рекорду Швеції серед юніорів (56.38 м), що єдиною у кваліфікації подолала відбірковий норматив у 52.5 м, - у фіналі покращила свій результат більш ніж на півтора метра - 56.15 м.

Змагання з бігу на 1500 м серед чоловіків закінчилися перемогою Рейнолда Черуйота (3:35.83 хв). 110-метрівку з бар'єрами виграв багамський бігун Антуан Ендрюс, що заразом продемонстрував новий найкращий результат сезону у світі серед спортсменів U20 - 13.23 м.

До кінця третього дня також було встановлено два рекорди чемпіонатів світу U20 з бігу. Американка Рашін Віллс виграла 800-метрівку з часом 1:59.13 хв. Жіночу 100-метрівку виграла ямайська бігунка Тіна Клейтон - 10.95 секунди.

Медальний залік ЧС U20 (за підсумками трьох днів змагань): топ-5

1. США - 3+1+2 (6)
  2. Кенія - 2+0+2 (4)
  3. Ямайка - 1+3+1 (5)
  4. Ефіопія - 1+2+0 (3)
  5. Швеція - 1+1+1 (3)

• Чемпіонати світу U20 з легкої атлетики проходять з 1986 року. Колумбія його приймає вперше.
  • На минулому чемпіонаті світу U20 у Найробі Україна завоювала дві медалі: "срібло" приніс метальник списа Артур Фельфнер, а "бронзу" – стрибунка в довжину Марія Горєлова.
  • Загалом за всю історію участі у світових першостях у цій віковій категорії Україна здобула 31 медаль: 9 золотих, 10 срібних і 12 бронзових.
  • Торік у медальному заліку перемогла Кенія, яка здобула 16 нагород, половина з яких були золотими. Загалом лідерами за кількістю медалей на цьому турнірі є США: 108+80+60 (248).

Четвер, 4 серпня
  • 17:00/18:10 – Метання списа (чоловіки). Кваліфікація (дві групи) – Артур Фельфнер
  • 19:05 – Біг на 1500 м (жінки). Попередні забіги – Тетяна Чорновол, Уляна Рачинська
П'ятниця, 5 серпня
  • 00:12 – Стрибки у висоту (жінки). Кваліфікація – Марія Алєнікова, Вероніка Крамаренко
  • 01:10 – Біг на 400 м із бар'єрами (жінки). Фінал
  • 01:20 – Біг на 3000 м із перешкодами (жінки). Фінал
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо