Україна вийшла до першого півфіналу на чемпіонаті світу U20 з легкої атлетики: результати другого дня

instagram.com/yaroslava_yalisovetskaya

Українська бігунка ввійшла до топ-24 у своєму дебюті на ЧС.

У колумбійському Калі завершився другий день юніорського чемпіонату світу-2022 з легкої атлетики серед спортсменів до 20 років. Для України, яка на цих змаганнях представлена 15 легкоатлетами, він відзначився першою подоланою кваліфікацією.

Перший український півфінал заробила дебютантка чемпіонату світу Ярослава Ялисоветська – в бігу на 400 м з бар'єрами.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор турніру. Усі вечірні сесії (усі фінали) чемпіонату світу U20 з легкої атлетики дивіться ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт – тут.

Як минув другий змагальний день на ЧС U20

• Ярослава Ялисоветська

Україна цього дня була представлена лише в одній дисципліні: у бігові на 400 метрів із бар'єрами серед жінок змагалася 19-річна Ярослава Ялисоветська. Для виходу до півфіналу необхідно було ввійти до топ-3 свого кваліфікаційного забігу або потрапити до топ-6 за добором серед наступних найкращих за підсумком усіх забігів.

Ялисоветська стартувала в другому забігові, де фінішувала п'ятою з часом 1:00.29 хв. Однак цього результату вистачило, щоб відібратися до півфіналу. Серед прохідних топ-24 українка посіла 23-тє місце. Лідеркою кваліфікації з особистим рекордом стала італійка Лудовіка Каво – 57.77 с.

Для Ялисоветської це був шостий старт у цій дисципліні за сезон. Цього ж року Ярослава встановила особистий рекорд – 59.54 с, який їй підкорився на першому турнірі літнього сезону в іспанській Саламанці.

• Медалі ЧС U20 за другий день

У вечірній сесії другого змагального дня було розіграно ще сім комплектів нагород. У жіночому штовханні ядра вдруге поспіль чемпіонкою стала південноафриканка Міне де Клерк (17.17 м), а серед чоловіків дебютний титул з особистим рекордом (20.73 м) здобув американець Тарік Робінсон-О'Гаґан.

Захистили свої титули й француз Ерван Конате – у чоловічих стрибках у довжину (8.08 м – найкращий результат сезону U20), та сербка Адріана Вілаґош – у жіночому метанні списа (63.52 м – рекорд чемпіонату).

Удруге за чемпіонат рекорд турніру покращили в змішаній естафеті 4х400 м: із часом 3:17.69 хв "золото" здобула збірна США.

Перше "золото" в чоловічому десятиборстві завоював нідерландець Ґабріель Еммануель (7860 очок – найкращий результат сезону U20). А ботсванець Летсіле Тебоґо вдруге став чемпіоном світу в бігові на 100 м серед чоловіків, утретє в цьому сезоні встановивши світовий рекорд U20 (9.91 с)