Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії державою-спонсором тероризму

Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії державою-спонсором тероризму

Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії державою-спонсором тероризму
. Foto: AFP, ALEXANDER NEMENOV

Комісія Сейму Латвії із закордонних справ схвалила проєкт резолюції про визнання насильницьких дій Російської Федерації проти України та її мешканців тероризмом, а саму РФ державою, яка спонсорує тероризм. Члени Комісії закликають країни Євросоюзу негайно призупинити видачу туристичних і в'їзних віз громадянам Росії та Білорусі.

Про це повідомляє телерадіокомпанія LSM.

В заяві йдеться про те, що з моменту повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 12 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а понад п’ять мільйонів були змушені залишити свою країну. За цей час низка правозахисних груп та міжнародних моніторингових місій повідомили про звірства, вчинені російськими силами проти мирного населення України, включаючи тортури, ґвалтування, вбивства та масові утримання мирних громадян у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації, йдеться у заяві.

Комісія додатково заявила, що Росія використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і українську армію.

Тому депутати визнали насильство Росії проти мирного населення, яке здійснюється для досягнення політичних цілей, тероризмом, а Росію державою, що підтримує тероризм, і закликали інші країни-однодумці висловити таку думку.

У затвердженій комісією заяві міститься заклик і до інших країн висловити таке саме ставлення до Росії — прямо визнати її державою, яка підтримує тероризм, сказав голова комісії Ріхард Колс. Він пояснив, що комісія попросить Сейм ухвалити резолюцію на найближчому засіданні 11 серпня.

17 липня у 53 містах світу відбулись акції протесту #terroRussia та #russiaIsATerrorisState, учасники якої вимагають визнати РФ державою-терористом. Акції приурочили до роковин катастрофи авіарейсу MH17, збитого у небі над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року.

14 липня президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів офіційно визнати Росію державою-терористом та створити Спеціальний трибунал щодо російської агресії проти України.

Що відомо

  • Комітет Сенату США 24 червня схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму.
  • Держдеп США вивчає можливість визнання Росії державою-спонсором тероризму.
  • За даними The Washington Post, президент України Володимир Зеленський звернувся до президента США Джо Байдена із закликом визнати РФ державою-спонсором тероризму.
  • 14 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який визнає РФ державою-терористом, що вчиняє геноцид українського народу, масові вбивства, міжнародні злочини в Україні, а також запроваджує заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 160. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок