У кропивницькій етнолабораторії "Баба Єлька" відтворюють жіночі речі, яким більше ста років. Роблять це, щоб зберегти українську ідентифікацію. А ще у такий спосіб на культурному фронті наближають перемогу України. Про це розповіла Суспільному голова громадської організації "Баба Єлька" Інна Тільнова.
Першою в етнолабораторії пошили юбку. "Не плутайте тільки. Юбка – це верхній жіночий одяг з довгим рукавом, а спідниця – це спідниця. Юбку пошили за зразком старовинної речі, яка є в нашій колекції. Приніс її Дмитро Васильєв, вона належала його бабусі Галині Неживій 1939 року народження. А бабусі дісталася від свекрухи", – розповіла Інна Тільнова.

Мода, за якою вбиралися жінки на початку минулого століття, не поступається нинішнім тенденціям, вважає кравчиня Аліка. Бере участь у проєкті, щоб відродити українську ідентичність через призму одягу. Пошиття за фасонами минулого століття називає археологічними розкопками.
"Я шила керсетку Вид традиційного українського жіночого верхнього одягу, без рукавів, пошитий в талію з кольорової тканини, характерний для центральних та східних районів України.з гарним підкладом. Там максимально ручні шви. І це свято, от наскільки яскрава ця підкладка, такий яскравий настрій у мене був, коли я її робила".

У юбці є рукава, у керсетці – немає. У цьому їх різниця, розповіла Інна Тільнова. "Корсетці, яка є у нас, орієнтовно 150 років".

У одній з кімнат етнолабораторії облаштували місце, де можна ознайомитись з одягом, який носили жінки, чоловіки і діти на початку ХХ століття.
Кравчиня з Полтавської області у день повномасштабного вторгнення Росії передала в етнолабораторію свиткуДовгополий верхній одяг з домотканого грубого сукна в Східній Європі Середньовіччя та Нового часу. Різновид жупана., розповіла Інна Тільнова. "Її пошила Валентина Ляшенко, яка була першою зіркою, що навчила нас красиво вдягатися. І тепер у нас є колекція перемоги".

Усі пошиті речі зберуть у колекцію і покажуть, щойно Україна переможе у війні з Росією.
Читайте також
- Не для розваг, а для популяризації народних традицій. Кропивницький гурт "Дувайва" вивчає українські народні пісні
- "Як борщу не з’їв, то голодний". 83-річна кропивничанка готує за рецептами своєї матері