Космічний зонд NASA Juno 5 липня 2022 року завершив своє 43 зближення з Юпітером і зробив знімок ураганоподібних спіральних вітрів поблизу північного полюса Юпітера.
Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA (JPL).
Зазначається, що ці потужні вітри можуть досягати понад 50 км у висоту та сотні кілометрів у ширину.
Космічний апарат зміг сфотографувати вихори завдяки камері JunoCam.
З’ясувати, як саме ці вихори утворюються, є ключовим для розуміння атмосфери Юпітера, а також гідродинаміки та хімії хмар, які створюють інші атмосферні особливості планети.
Науковців особливо цікавлять різні форми, розміри та кольори цих вихорів. Наприклад, циклони, які обертаються проти годинникової стрілки в північній півкулі та за годинниковою стрілкою в південній, і антициклони, які обертаються за годинниковою стрілкою в північній півкулі та проти годинникової стрілки в південній півкулі, мають дуже різні кольори та форми.
Що відомо
- Вчені з Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору порівняли знімки, отримані телескопами James Webb, який був запущений торік, та Hubble, запущеним у 1990 році. Для порівняння взяли фотографії Туманності Кіля.
- Національне аерокосмічне агентство США вирішило відкласти висадку на Місяць щонайменше до 2025 року через недостатнє фінансування.
- Марсохід NASA виявив на Марсі аміак і бензойну кислоту.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу