Зеленський призначив Костіна очільником Генпрокуратури

Зеленський призначив Костіна очільником Генпрокуратури

Важливо
Зеленський призначив Костіна очільником Генпрокуратури
. Андрій Костін у залі Верховної Ради. Фото: УНІАН

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Костіна новим Генеральним прокурором України.

"Призначити Костіна Андрія Євгеновича Генеральним прокурором", — йдеться в указі президента №538/2022.

Читайте також: Андрій Костін — новий генпрокурор України. Що про нього відомо

У присутності голови держави новий генпрокурор підписав наказ про призначення свого заступника – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

"Вірю, що Андрій Євгенович може проявити себе в усіх якостях Генерального прокурора. І, головне, щоб робота була організована системно, щоб був результат, бо оцінюють нас саме за результатами", – сказав Володимир Зеленський.

Головними завданнями на сьогодні президент назвав відновлення справедливості, відстоювання інтересів України, її суверенітету й територіальної цілісності.

Зеленський призначив Костіна очільником Генпрокуратури
Призначення нового Генпрокурора. Фото: Офіс президента

"Тому, я вважаю, найголовніше завдання прокуратури – все ж таки притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців, які прийшли на нашу землю й зробили все те, що ми й наші діти, на жаль, знаємо в деталях", – сказав Володимир Зеленський.

Андрій Костін зі свого боку наголосив, що жоден злочин, який скоїла країна-агресор, не залишиться безкарним.

"У виконанні поставлених вами, пане президенте, першочергових завдань я сподіваюся на підтримку всієї прокурорської спільноти. Ми забезпечимо невідворотність покарання як у національних судах, так і на міжнародному рівні для кожного, хто скоїв воєнний злочин на нашій рідній землі", – зазначив він.

Новий Генпрокурор повідомив, що його першим рішенням на посаді є призначення незалежного керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який пройшов конкурсний відбір, – Олександра Клименка.

Що відомо

  • 17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генеральну прокурорку Ірину Венедіктову та керівника Служби безпеки Івана Баканова. Зеленський доручив виконання обов’язків генпрокурора Олексію Симоненку. Того ж дня у відеозверненні президент заявив, що правоохоронні органи нададуть оцінку діям і бездіяльності усіх посадовців, які неналежним чином виконують свої обов’язки, в тому числі у правоохоронних органах України, допустивши появу великої кількості зрадників.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок