Мурал воїну та поету Юрію Руфу. У Львові оголосили збір, аби намалювати стінопис

Мурал воїну та поету Юрію Руфу. У Львові оголосили збір, аби намалювати стінопис

Мурал воїну та поету Юрію Руфу. У Львові оголосили збір, аби намалювати стінопис
Суспільне Львів

У Львові оголосили збір на стінопис, присвячений воїну та поету Юрію Руфу. Він має з'явитися на стіні одного із будинків у Сихівському районі міста. Ініціювали створення муралу учасники громадської організації "Інститут суспільних ініціатив". Вартість проєкту 115 тисяч гривень.

Юрій Руф воював у складі 24-тої окремої механізованої бригади. Захисник України загинув 1 квітня у боях біля міста Попасна Луганської області.

"Він був для нас і нашим спільним другом, знайомим і взагалі — людиною, яка несла ідею викорінення всього російського. Він виступав за українізацію, щоб всі люди в Україні говорили українською, щоб можна було викорінити радянщину", — розповідає подруга Юрія Руфа та представниці ГО "Інститут суспільних ініціатив" Галина Прядка.

Ескіз муралу намалювали друзі-художники воїна. Він "розповідає" про те, ким був Юрій Руф.

"Там є цитата одного з віршів Юри, а також буде зображений сам Юра, як поет, як воїн, як сихівчанин, як львів'янин, як людина, яка перш за все своїм прикладом зробила дуже багато і має дуже багато друзів і шанувальників", — розповідає засновник ГО "Інститут суспільних ініціатив" Тарас Репицький.

Розмір муралу буде 145 метрів квадратних. Аби закупити фарби, перенести зображення на стіну та оплатити роботу художника потрібно 115 тисяч гривень. Наразі зібрали близько 80% з потрібної суми, каже представниця ГО "Інститут суспільних ініціатив" Галина Прядка. Риштування для проєкту забезпечить міська рада.

Окрім муралу також встановлять меморіальну таблицю на фасаді школи. На честь Юрія Руфа також перейменували вулицю Некрасова у Львові.

Юрій Дадак (псевдонім Руф, — ред.) народився 1980 році в Тернопільській області. Почав писати вірші у 14 років. У 2011 році, коли готувався до друку його збірник "Багряна лірика", вибрав собі псевдонім "Юрій Руф". У 2015 році заснував літературний проєкт "Дух Нації". Він загинув 1 квітня 2022 року, воюючи на Луганщині.

Читайте також: У бою на Луганщині загинув український письменник Юрій Руф
На початок