Робоча група розглянула проєкт рекомендацій щодо гарантій безпеки для України — Офіс президента

Робоча група розглянула проєкт рекомендацій щодо гарантій безпеки для України — Офіс президента

Робоча група розглянула проєкт рекомендацій щодо гарантій безпеки для України — Офіс президента
Офіс президента України

Міжнародна робоча група розглянула проєкт рекомендацій щодо майбутніх гарантій безпеки для України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Міжнародна робоча група з гарантій безпеки для України під співголовуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та колишнього Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена 22 липня провела друге засідання. Учасники обговорили проєкт плану рекомендацій щодо майбутніх міжнародних гарантій безпеки для України", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили в ОПУ, група вважає, що НАТО й Стаття 5 Вашингтонського договору залишаються "золотим стандартом" гарантій безпеки, З огляду на це курс на членство в Альянсі закріплений в Конституції України

"У проміжний період, поки Україна не стане повноправним членом НАТО, основною гарантією буде її здатність стримати майбутню агресію та у разі потреби – захистити себе й відновити свій суверенітет, територіальну цілісність і безпеку", — повідомляється в дописі.

Водночас учасники групи вважають, що задля досягнення цієї мети знадобиться взаємопов’язана система багатосторонніх і двосторонніх угод між Україною та державами-гарантами, ратифікованих належним чином. Зокрема, ці документи мають сприяти розбудові та зміцненню сил оборони України.

"Україна показала, як здатна боротися з однією з найбільших армій світу. З іншого боку, світ побачив, на що здатна піти сьогодні Російська Федерація", — зазначив співголова групи Андрій Єрмак.

За його словами, відтак система гарантій має забезпечити максимальні спроможності для самозахисту України, а також комплексну та всебічну підтримку у разі як безпосередньої агресії, так і її загрози. Єрмак також підкреслив, що міжнародні гарантії безпеки надзвичайно важливі для післявоєнної відбудови та подальшого економічного розвитку України.

"Після війни наша країна повинна стати гарантовано безпечною. Надзвичайно важливо, щоб повернулись усі українські громадяни, які були вимушені виїхати за кордон через широкомасштабне розширення російської агресії. Щоб інвестори з усього світу, включно, звичайно, з українськими, могли впевнено приводити сюди власні капітали. Нам потрібно кардинально підвищити рівень іноземних інвестицій, навіть у порівнянні з довоєнними роками", — зауважив керівник ОПУ.

Андерс Фог Расмуссен додав, що у разі, якщо війна в Україні не буде закінчена, наслідки цього відчує як європейський регіон, так і решта світу.

"Ось чому для міжнародної спільноти доцільно – не лише морально, а й стратегічно – рішуче підтримувати безпеку України. Ми розглядаємо попередні моделі, але модель гарантій для України буде унікальною та адаптованою до конкретних потреб країни", – підсумував він.

Що відомо

  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.
  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • За словами президента Володимира Зеленського, Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц після саміту G7 заявив, що наразі зарано говорити про завершення воєнного вторгнення Росії в Україну та додав, що всі накладені на РФ санкції залишаються. Важливим, за його оцінкою, стало підтвердження намірів посилити економічну, фінансову, гуманітарну, а також військову підтримку України.
  • Народний депутат і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував переговори з РФ у кінці серпня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 153. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок