Шольц назвав умову можливого послаблення санкцій проти Росії

Шольц назвав умову можливого послаблення санкцій проти Росії

Шольц назвав умову можливого послаблення санкцій проти Росії
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Фото: Getty Images

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі зарано говорити про завершення військового вторгнення Росії в Україну та додав, що наразі всі накладені на РФ санкції залишаються.

"На жаль, ми спостерігаємо, з якою незмінною жорстокістю веде свою війну Росія. Це не та ситуація, у якій можна говорити про завершення (війни - ред.), це дуже гнітюче", — сказав канцлер за підсумком саміту G7 в Ельмау, передає кореспондент Суспільного.

Він зауважив, що наразі "говорити про перелом у війні зарано, тож потрібно продовжувати тиснути на Росію", а також підтримувати Україну, зокрема зброєю. Шольц наголосив, "не повинно бути миру, який Росія нав’яже Україні силою". За його словами, якщо "хтось у Москві розраховує, що з підписанням мирної угоди, яка не буде сприйнята українцями як справедлива, будуть послаблені санкції, той помиляється".

Канцлер Німеччини додав, що всі санкції залишаються, а єдиний варіант, щоб захід подумав про їх перегляд, "лише якщо президент РФ Володимир Путін визнає, що його план не вдався".

Шольц також повідомив, що під час саміту G7 в Ельмау лідери держав дуже конкретно та предметно обговорили українську тематику. Важливим, за його оцінкою, стало підтвердження намірів посилити економічну, фінансову, гуманітарну, а також військову підтримку України

"Нам потрібен план Маршалла для України. Це також має бути добре сплановано та розроблено. Це те, що ми взяли на себе", — зазначив Шольц.

Він також зазначив, що країни "Великої сімки" разом працюють проти голоду у світі.

"Третє послання саміту G7 – ми не будемо втрачати з поля зору довгострокові завдання. Ми хочемо досягти прогресу на шляху до справедливого світу. Це стосується, наприклад, захисту клімату", — додав Шольц.

Що відомо

  • Президент США Джо Байден перед самітом "Великої Сімки" у Німеччині анонсував запровадження заборони на імпорт російського золота. Голова Європейської ради Шарль Мішель зауважив, що ЄС готовий розглянути пропозицію, однак обмеження не мають зашкодити власним інтересам Євросоюзу.
Усі новини саміту Великої сімки.

Читайте також

"Перекрити кисень російській воєнній машині". У Німеччині триває саміт G7

"Маємо триматися разом, адже Путін сподівається на протилежне" — Байден звернувся до світових лідерів на саміті G7

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок