У Винниках, що на Львівщині, археологи знайшли залишки оборонного поселення мідної доби

У Винниках, що на Львівщині, археологи знайшли залишки оборонного поселення мідної доби

У Винниках, що на Львівщині, археологи знайшли залишки оборонного поселення мідної доби
Суспільне Львів

У Винниках археологи знайшли оборонну конструкцію мідної доби. Науковці вважають, що це одне з найдавніших захисних поселень доби енеоліту на теренах Заходу України. Знахідка свідчить про міжкультурні взаємозв'язки в добу міді, зокрема, між культурою лійчастого посуду та трипільським світом. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник Інституту українознавства Андрій Гавінський.

Перше укріплене поселення доби енеоліту на території Львівщини датують 3500 роком до нашої ери. У Винниках археологи викопали залишки древньої оборонної конструкції.

"В цьому місці виявлений частокіл, тобто ця пам’ятка була укріплена не лише ровом, а ще й частоколом", — каже науковий співробітник Андрій Гавінський.

Археолог Андрій Гавінський
Археолог Андрій Гавінський. Суспільне Львів

Розкопки провели на горі Лисівка. За припущенням науковців, це одне з найстаріших захисних поселень на Заході України, каже директор історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець. Раніше схожі об’єкти знаходили у центральних та східних регіонах Європи.

"Це надзвичайно цікава культура, яка була поширена по всій Європі, на наших землях. Культура, яка була надзвичайно цікава та багата, яка відкриває ще одну сторінку в історії нашого краю і свідчить про тяглість і давність історії заселення наших земель", — каже Ігор Тимець.

Залишки оборонного поселення
Залишки оборонного поселення. Суспільне Львів

Археолог Андрій Гавінський розповідає, площа знайденого поселення — близько двох гектарів. Науковець припускає, тут могли жити до 100 людей.

"Тут поступово починається пониження, власне, ці давні будівничі використали природні переваги цієї гори, і, таким чином, викопавши рів, вони здобули висоту додаткову в два метри", — каже науковець.

Також під час розкопок знайшли скупчення глиняної обмазки.

"Ми доходимо до висновку, що ця глиняна обмазка має відношення до конструкції частоколу і очевидно, що ця стіна дерев’яна зовні була обмазана ще глиною", — додає Андрій Гавінський.

Наступні розкопки на горі Лисівка археологи планують розпочати влітку наступного року. Там сподіваються віднайти другу лінію огорожі цього поселення.

Авторка: Анастасія Ярмоловська

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди