У Львові шукають волонтерів для допомоги вимушеним переселенцям

У Львові шукають волонтерів для допомоги вимушеним переселенцям

У Львові шукають волонтерів для допомоги вимушеним переселенцям
Суспільне Львів

На Головному залізничному вокзалі шукають волонтерів, які допомагатимуть людям, що приїжджають до Львова евакуаційними рейсами. Про те, як долучитися до команди, дізнавалося Суспільне.

Від початку повномасштабного вторгнення людей, які евакуюються із зони бойових дій, на вокзалі зустрічають волонтери медико-психологічної допомоги. Вони супроводжують переселенців, а, за потреби, скеровують їх до психологів чи лікарів.

"Люди заспокоюються, коли бачать, що вони не одні. Що їм допомагають, супроводжують, їм підказують", — каже координаторка зміни медико-психологічної допомоги Ольга Швед.

Медико-психологічна служба працює у цілодобовому режимі. Волонтери надають допомогу позмінно — і вдень, і вночі. Загалом за одну зміну працює від 30 до 50 людей.

Волонтери працюють позмінно
Волонтери працюють позмінно. Суспільне Львів

Деякі члени команди раніше самі евакуювались до Львова. Один із них – Геннадій Веремеєнко.

"Ми з братом сироти із школи-інтернату в Сєвєродонецьку і для нас сім’я – це волонтери із залізничного вокзалу. Я відчуваю себе дуже потрібним саме тут", — каже чоловік.

Волонтер Геннадій Веремеєнко
Волонтер Геннадій Веремеєнко. Суспільне Львів

Зараз у медико-психологічній службі шукають помічників.

"Має пройти процедура перевірки, підтвердження про освіту, обов’язкова бесіда з координатором зміни, з координатором психологів. І якщо людина дійсно відчуває цю потребу, наш колектив, і розуміє, що може бути такою ж, звичайно, ми зустрічаємо радо", — каже Ольга Швед.

Щоб приєднатися до команди, потрібно прийти на вокзал та звернутися до волонтерів.

Читайте також: "Діти повинні навчатись": в Оброшинській громаді шукають житло для переселенців, які живуть у школі
На початок