Як відкриття українських портів вплине на ціну зерна — прогноз Мінагрополітики

Як відкриття українських портів вплине на ціну зерна — прогноз Мінагрополітики

Як відкриття українських портів вплине на ціну зерна — прогноз Мінагрополітики
.

Зернова угода та відкриття українських портів для експорту вплине на світову ціну зерна. Адже після підписання угоди, ціна на зерно на біржі відразу змінилась — впала на 3-4 долари.

Про це заявив міністр аграрної політики Микола Сольський під час брифінгу.

"Відкриття портів — це один з факторів у світі, який зараз впливають на ціну зерна. Їх декілька, і всі вони надзвичайно важливі. Український фактор — один з них, один з найважливіших", — сказав він. Сольський додав, що після підписання угоди 22 липня ціни на зерно на біржі впали на 3-4 долари. "Другий фактор, який впливає на підняття ціни — велика засуха в Європі, в тому числі в сусідніх наших країнах: Румунія, Угорщина", — повідомив він.

Міністр також сказав що, низка країн закупить зерна більше ніж зазвичай, про запас. Це також вплине на ціну. Водночас очікування великого врожаю в Бразилії може трохи знизити ціни.

"Моя особиста думка — ціна має ризик дещо глобально зменшитися", — зазначив міністр та додав, що для українських фермерів вона буде зростати за рахунок падіння вартості логістики.

Сольський розповів, що потужності трьох портів дозволяють експортувати приблизно три мільйони тонн зерна на місяць. Це дозволить отримати приблизно 1 млрд доларів валютної виручки на місяць.

"Це на 99% буде зерно фермерів, яким будуть займатися в першу чергу приватні структури", — додав міністр.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт.
  • Російська ракета влучила у насосну станцію одеського порту. Сховище зерна вціліло. Ударною хвилею пошкодило будинки навколо порту.
  • Заступниця міністра інфраструктури Олександра Азархіна у коментарі Суспільному розповіла, що удар по Одеському порту — "дуже поганий сигнал".
  • 23 липня міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Україна продовжить підготовку до запуску експорту аграрної продукції через Чорне море, пори те, що Росія завдала ракетного удару по Одеському порту.
  • Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер розповіла, що Сполучені Штати Америки та Україна розробляють "план Б" з вивезення зерна з країни після того, як Росія 23 липня вдарила ракетами по Одеському порту.
  • 24 липня адміністрація морських портів почала формувати каравани на вихід та захід суден до портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний".
  • 25 липня міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що у Стамбулі триває фінальна підготовка до відкриття координаційного центру за дотриманням "зернових угод".

Читайте також

Україна готується до експорту зерна. Як це відбуватиметься — розповідає Мінінфраструктури

Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

Вторгнення Росії в Україну, день 152. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок