У кропивницькому центрі реабілітації допомагають дітям-переселенцям з аутизмом

У кропивницькому центрі реабілітації допомагають дітям-переселенцям з аутизмом

У кропивницькому центрі реабілітації допомагають дітям-переселенцям з аутизмом
Родина Юрчиків з Донецької області. Суспільне Кропивницький

Юрій та Марина Юрчики з міста Курахове Донецької області з двома дітьми, які мають аутизм, знайшли прихисток у Кропивницькому. Діти відвідують центр реабілітації. Суспільне бачило, чим там займаються.

Двічі переселенці

У Кропивницькому живуть четвертий місяць, розповіла Марина Юрчик: "Саме 24 лютого нашого молодшого сина був день народження. Ми мали їхати у Маріуполь святкувати. Але батько зателефонував зранку і сказав, що нікуди не їдемо, бо почалася війна".

До 2014 року, зі слів Юрія Юрчика, жили у Донецьку: "Ми двічі переселенці. Коли жили в Донецьку, у нас була одна дитина. З початком бойових дій переїхали в рідне місто дружини, Курахове".

З 24 лютого, майже місяць, залишалися у Кураховому – допомагали переселенцям з Маріуполя, Волновахи, Вугледара. Потім вирішили не ризикувати життям дітей і виїхали з міста. За словами Марини, старший син розумів, що відбувається: "Коли ми з чоловіком почали проводити ночі на підвіконні і дивитися на всі ці моменти, стало дуже страшно – було видно вибухи, вікна дрижали. Діти боялися".

У дітей – аутизм

У Кропивницькому сини, 11-річний Олександр і семирічний Михайло, двічі на тиждень відвідують центр реабілітації для дітей з інвалідністю, розповіла Марина: "У обох – дитячий аутизм. Для таких дітей дуже важлива соціалізація. Їм важливо адаптуватися. Вони не мають навичок спілкування, їх треба вчити".

За інформацією директорки центру реабілітації Лілії Місюні, діти отримують комплексні реабілітаційні послуги – з ними працюють логопед, вчитель-дефектолог і психолог.

З молодшим, Михайлом, працює логопед. Заняття триває пів години. Зі слів вчительки-логопеда Юлії Коркіної, під час занять навчає хлопця комунікації, розвиває зв’язне мовлення: "Щоб дитина могла висловлювати свої думки, свої бажання, щоб дитина могла комунікувати з навколишнім середовищем".

У кропивницькому центрі реабілітації допомагають дітям-переселенцям з аутизмом
Семирічний Михайло Юрчик на занятті у логопеда. Суспільне Кропивницький

Старший, Олександр, займається глинотерапією. Показав, які вироби створив за три місяці: "Мені дуже подобається це робити, я дуже старався".

Викладачка глинотерапії Оксана Кравчук вважає хлопця одним із найталановитіших своїх вихованців: "У нього за одну годину роботи може вийти багато цікавих, оригінальних виробів. Причому це йому дуже подобається".

У кропивницькому центрі реабілітації допомагають дітям-переселенцям з аутизмом
11-річний Олександр Юрчик ліпить з глини. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому родині подобається, та все одно хочуть додому.

Що відомо

Аутизм – розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації. Інтелект у таких людей не завжди понижений, часто виявляються області, у яких здібності досягають нормального або, навіть, геніального рівня.

Читайте також

  • За місяць роботи у Кропивницькому гуманітарний центр "ЯМаріуполь" допоміг понад тисячі переселенців.
  • У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька створила фотоальбом у пам'ять про рідне місто.
  • Житель села Інгуло-Кам'янка Кропивницького району віддав хату родині переселенців.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок