"Геннадій Корбан не в`їжджає в Україну, нам відмовлено як особі без громадянства" — адвокат

"Геннадій Корбан не в`їжджає в Україну, нам відмовлено як особі без громадянства" — адвокат

"Геннадій Корбан не в`їжджає в Україну, нам відмовлено як особі без громадянства" — адвокат
Геннадій Корбан у Дніпрі, 2018 рік. Фото: УНІАН

Прикордонна служба на пункті пропуску Смільниця оформила акт вилучення паспорта у Геннадія Корбана на незаконних підставах. Про це Суспільному повідомив його адвокат Андрій Йосипов.

За його словами, прикордонники мотивували вилучення начебто дорученням Міграційної служби.

"У той же час доручення Міграційної служби нам не продемонстрували. Я не виключаю того факту, що цього доручення фізично в прикордонній службі не було", — сказав Андрій Йосипов.

Рішення про відмову в перетині кордону Корбану, як розповів його адвокат, ухвалили, посилаючись на те, що існує указ президента про позбавлення Корбана громадянства. Проте копію указу не показали.

"Поки що Геннадій Корбан не в`їжджає в Україну. Ми намагалися, нам було відмовлено у в`їзді як особі без громадянства", — сказав адвокат.

Щодо іншого громадянства у Корбана, Йосипов зазначив, що йому така інформація невідома.

Начальник управління комунікацій Державної міграційної служби України Гага Кікнадзе у коментарі Суспільному повідомив, що не може надати інформацію щодо доручення Міграційної служби про вилучення паспорта Корбана через захист персональних даних.

"Ми не маємо право обговорювати це питання з третіми особами. Це стосується не тільки Корбана, а й будь-якої іншої людини", — сказав він.

Що відомо

  • 22 липня при в`їзді в Україну на контрольно-пропускному пункті Смільниця у вилучили закордонний паспорт у керівника Центру тероборони Дніпра Геннадія Корбана. Він написав, що це непорозуміння й звернувся до президента Зеленського.

Читайте також

"Позбавлення громадянства і втрата громадянства — це різні правові інститути". Юрист про вилучення паспорта у Корбана

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок