Кімнату психосоціальної підтримки дітей відкрили на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Про це Суспільному розповіла лідерка локацій "Дитячий простір" на Хмельниччині Світлана Вільчинська. За її словами, відкриттям таких кімнат займається Товариство Червоного Хреста України у Хмельницькій області за сприяння Датського Червоного Хреста в рамках реалізації проєкту психосоціальної підтримки дітей. Для кого і як працюють такі кімнати в Хмельницькій області – дізнавалось Суспільне.
Учасниця заняття – дев’ятирічна Аніта Гордієнко - до Хмельницького приїхала з Миколаєва.
«Я тут грала доганялки, хованки, різні ігри... Мені тут дуже подобається. Я познайомилася тут з маленькою Вікою та великою Вікою, Софією. Коли мені тривожно, коли я за щось хвилююсь, коли мені важко на душі, я шукаю щось таке, щоб заспокоїтися. І я створила ось таку емоційну аптечку, взяла її в коробочку», - розповідає Аніта.
Заняття веде волонтерка Олена Поліщук. Розповідає: для роботи з дітьми пройшла спеціальну програму, аби навчитися впорядковувати їх психологічний стан.
«Програма складається з таких важливих моментів, які є в житті дітей, - це комунікація, знайомство. Тому, що діти, які переселилися з інших міст, відчувають брак спілкування, відчувають брак друзів. Тут в ігровій формі, здійснюючи різноманітні маніпуляції з предметами, якими нас забезпечує Червоний Хрест, діти можуть спілкуватися, встановлювати стосунки, навіть дружні», - розповідає Олена Поліщук.
За словами волонтерки, на сьогоднішньому занятті створювали з дітьми емоційну аптечку.
«Ця коробочка - це емоційна аптечка. В неї діти збирають ті цікаві, сакральні, натхненні речі, які допоможуть їм адаптуватися у новому середовищі. Ці аптечки вони створюють своїми руками», - каже Олена Поліщук.

Керівник однієї із груп психосоціальної адаптації дітей, студентка Хмельницької педагогічно-гуманітарної педакадемії Софія Іванова, каже: це третє заняття, яке вони проводять з волонтерами Червоного Хреста, і перше, що проходить на базі педакадемії.
«У мене в групі 12 дітей, більшість з них приїхали з різних міст – з Миколаєва, Харкова, Чорноморська. Сьогодні на заняття прийшли п’ятеро. Діти між собою добре ладнають», - говорить Софія Іванова.
На території Хмельниччини в рамках проєкту вже розгорнуто десять локацій, де волонтери допомагають дітям-переселенцям, які постраждали від збройного конфлікту в Україні, адаптуватися та стабілізувати психічний стан в існуючих умовах, каже лідерка локацій "Дитячий простір" Червоного Хреста України у Хмельницькій області Світлана Вільчинська. Усі вони, додає, забезпечені необхідними для роботи з дітьми матеріалами.
«Це повний набір матеріалів, з якими ми можемо працювати з дітьми. Ми працюємо як волонтери, забезпечуємо адаптацію дитини до нормальних життєвих умов. Найбільша дитяча проблема – це, напевно, взаємодія з іншими. Поки що проєкт, реалізація якого в нашій області почалася у червні, діятиме до грудня 2022 року», - розповідає Світлана Вільчинська.
За словами ректорки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інни Шоробури, у проєкті залучені волонтери - студенти зі спеціальностей психологія, дошкільна освіта, хореографія.
«Це ті напрямки, де студенти дуже добре вивчають вікову психологію, вивчають діток, а тут ще можливість допомогти, пройти якісь стресові ситуації, надати психологічну та соціальну допомогу. Це такий тандем. І те, що ми підписали меморандум з Червоним Хрестом, це дуже гарний досвід для наших студентів», - каже Інна Шоробура.
Зі слів лідерки локацій "Дитячий простір" Червоного Хреста України у Хмельницькій області Світлани Вільчинської, за час роботи проєкту на Хмельниччині психосоціальну підтримку отримали вже понад 700 дітей.
Читайте також
- Всеукраїнський проєкт «ВільноХаб» у Хмельницькому об’єднав більше тисячі переселенців
- "Простір дружній до дитини" відкрили у Хмельницькому
- Виїхали з окупації до Хмельницького — історія переселенців зі Сватового
Читайте Суспільне Хмельницький у Telegram: головні новини