Гроші на сади й теплиці: як підприємцям оформити державну допомогу

Гроші на сади й теплиці: як підприємцям оформити державну допомогу

Гроші на сади й теплиці: як підприємцям оформити державну допомогу
ФОТО: Суспільне Чернігів

Отримати гроші на створення нових теплиць та садів можуть фермери, які подадуть заявки на державні гранти. Основні вимоги – створення нових робочих місць та сплата податків. Також частину коштів – 30 або 50 % від необхідної суми сплачує сам підприємець. Як працює програма грантів та чи зацікавила вона чернігівських фермерів, далі в нашому матеріалі.

Робота на фермерському господарстві родини Омельченків
Робота на фермерському господарстві родини Омельченків. ФОТО: Суспільне Чернігів

Господарі – Віктор Омельченко з дружиною – та ще п’ять постійних робітників працюють на господарстві з вирощування ягід біля села Кобилянка Киселівської громади. Тут на десяти гектарах землі росте лохина, малина та ожина. Раніше чоловік не мав жодного стосунку до аграрної сфери, але наразі його господарство працює вже п’ять років.

"Я займаюся бізнесом вже майже тридцять років. І працював здебільшого в Росії, але після 2014 року прийняв рішення, що більше там працювати не буду", – розповідає Віктор Омельченко.
Віктор Омельченко
Віктор Омельченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік додає, що ягідництво потребує не тільки ґрунтовних знань, а й значних коштів. Адже за словами аграрія, один гектар ягідництва потребує приблизно 10 тисяч доларів капіталовкладень. Водночас через вартість пального, запчастин та добрив собівартість продукції зросла вполовину, але ціна ягід цього року майже не підвищилася.

"У мене стоїть завдання цього року зберегти колектив, зберегти господарство й будувати якісь плани на майбутнє, тому що я розумію, що цього року немає розмови про заробітки. Зарплату ми не понижували", – говорить Віктор.

Лохина на господарстві родини Омельченків
Лохина на господарстві родини Омельченків. ФОТО: Суспільне Чернігів

Попри продовження активних військових дій на території України, Віктор Омельченко планує розширяти своє господарство вдвічі. Каже, що власних коштів йому на це не вистачить, тому вирішив скористатися державною програмою грантів, яку з 1 липня запровадив уряд.

Зокрема йдеться про шість напрямків такої підтримки, два з яких безпосередньо стосуються аграрної сфери, розповідає заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Василь Жук. Це гранти на створення нових теплиць та садів.

Василь Жук
Василь Жук. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Підприємець може посадити сад від 1 га до 25. Може бути підтримка на 17 видів насаджень. І в залежності від виду насаджень – сума підтримки. Якщо брати яблуню, грушу, лохину, то це 400 тисяч гривень на гектар держава може компенсувати, якщо вишню, сливу, то це 140 тисяч на гектар, 350 тисяч держава може компенсувати на черешню", – розповідає Василь Жук.

Основні вимоги до підприємців – створення нових робочих місць. Їх кількість залежить від виду насаджень. Також фермери можуть отримати гроші на модульні теплиці на два гектари. Типовий проєкт вже затверджено наказом Мінагрополітики, каже Василь Жук.

Так виглядає заявка на грант у додатку "Дія"
Так виглядає заявка на грант у додатку "Дія". ФОТО: Суспільне Чернігів

Аби отримати вищезгадану допомогу, підприємець має подати всі необхідні документи в електронному вигляді через додаток «Дія». Для отримання цих коштів буде створено окремий рахунок у банку.

Детальніше про це дивіться у сюжеті:

Читайте також:

У Мені створюють індустріальний парк

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди