У Києві викрили злочинну групу, яка привласнювала нерухомість померлих

У Києві викрили злочинну групу, яка привласнювала нерухомість померлих

У Києві викрили злочинну групу, яка привласнювала нерухомість померлих
Фото ілюстративе: СБУ

Служба безпеки України викрила та припинила діяльність організованої групи, яка протягом 4 років привласнювала нерухомість померлих громадян. П'ятьом учасникам групи оголосили про підозру. Із них трьох співорганізатора та двох виконавців оголошено у розшук.

Про це повідомляє персслужба головного управління СБУ у Києві та Київській області.

До складу злочинної групи входили два адвокати, приватний нотаріус та службові особи "Національної інформаційної системи".

Зазначається, що через особисті зв’язки підозрювані встановлювали об’єкти нерухомості, які належали одиноким померлим людям. Потім підробляли офіційні документи, на підставі яких формували спадкові справи та оформляли право власності на житлову та нежитлову нерухомість, що залишилось після їхньої смерті.

Нотаріус особисто підписувала документи щодо прийняття спадщини та подальшої реалізації об’єктів нерухомості від імені неіснуючих спадкоємців.

У Києві викрили злочинну групу, яка привласнювала нерухомість померлих
колаж з фото ГУ СБУ у Києві та Київській області/Facebook

У подальшому квартири та будинки учасники організованої групи привласнювали та продавали. А кошти від продажу розподіляли між собою.

"Щоб приховати свою діяльність, учасники групи вдавалися до конспірації – використовували закодовані слова у переписках та телефонних переговорах. За попередніми даними, інтересам територіальної громади м. Києва заподіяно матеріальної шкоди у розмірі понад 3,5 млн грн, 4 фізичним особам – понад 2, 3 млн грн.", — зазначають в СБУ.

Підозрювані заволоділи правом власності на 5 квартир у Києві та Київській області, а також на частину будинку у місті Буча. Така спадщина підлягала переходу у власність територіальної громади, додають у Київській міській прокуратурі.

Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Планується арешт майна підозрюваних з метою його конфіскації.

Що відомо

  • На окупованих територіях Луганщини "адміністрації" проводять "інвентаризацію покинутого житла". Представники "органів влади" шукають нерухомість, господарі якої виїхали до підконтрольних територій. За інформацією місцевих жителів із соцмереж та телеграм-каналів, невикористані квадратні метри окупанти планують віддавати в користування внутрішньо переміщеним особам.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 149. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок