ЮНЕСКО обрали книжкову столицю світу 2024

ЮНЕСКО обрали книжкову столицю світу 2024

ЮНЕСКО обрали книжкову столицю світу 2024
Фото: Вікіпедія

ЮНЕСКО та Консультативний комітет Всесвітньої столиці книжки обрали наступне місто, яке стане книжковою столицею 2024 року — Страсбург у Франції. Про це повідомили на офіційному сайті ЮНЕСКО.

"У непевні часи багато хто звертається до книжок як до притулку та джерела мрій. Дійсно, книжки мають унікальну здатність як розважати, так і навчати. Ось чому ми повинні забезпечити кожному доступ до знань і роздумів за допомогою книжок і читання. Тому щороку ЮНЕСКО визначає всесвітню столицю книги", — зазначила генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.

В організації додали, що були вражені тим, що Страсбург зосередився на книжках для подолання викликів соціальної напруги та зміни клімату. Зокрема на це спрямована програма Читання для планети. Страсбург також був обраний за його літературну спадщину та діяльність з висвітлення багатьох мистецьких дисциплін — від музики до театру та ілюстрації

Міста, визнані ЮНЕСКО Всесвітньою столицею книжки, зобов’язуються сприяти популяризації книжок і читання для всіх вікових категорій і груп у межах національних кордонів і поза ними, а також організовують програму заходів на рік.

У 2021 році Книжковою столицею світу стало Тбілісі (Грузія), у 2022 — Гвадалахара (Мексика). У 2020 році цей статус мала столиця Малайзії Куала-Лумпур. У 2023 році столицею стане Аккра (Гана).

ЮНЕСКО обрали книжкову столицю світу 2024
Фото: Вікіпедія

Більше про письменників і книжки в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура