Також українці припинили виступи у командних турнірах з жіночої шпаги та рапіри.
Збірна України з фехтування вийшла у чвертьфінал ЧС з фехтування у командному турнірі з чоловічої шпаги. А також припинила виступи у трьох з шести командних змаганнях: після поразки у чоловічій шаблі, упродовж одного змагального дня українські фехтувальники вилетіли з жіночих турнірів у шпазі та рапірі.
На чемпіонаті світу з фехтування закінчилися всі особисті турніри. І вже розпочалися командні: у перший день командних змагань Україна вийшла у чвертьфінал у фехтуванні на жіночій шпазі.
Читайте також: Українські шпажистки вдруге поспіль вийшли до командного чвертьфіналу чемпіонату світу з фехтування
У другий день командних змагань ЧС-2022 мали відбутися фінальні сутички у шпазі серед жінок. А також розпочатися перші сутички у чоловічій шпазі та жіночій рапірі.
Лише в одному з трьох цих турнірів Україні вдалося продовжити виступи на турнірі - чоловічій командній шпазі. У жіночій шпазі та рапірі українські фехтувальниці вже вилетіли.
Як виступила Україна у сьомий змагальний день ЧС з фехтування?
- Шпага, чоловіки
У чоловічому командному турнірі з шпаги Україна виступала без Ігора Рейзліна. Бронзовий призер ЧС-2022 розповів в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт, що фехтував на турнірі з пошкодженням і за рішенням тренерів його вирішили не виставляти на командні змагання.
Читайте також: Український шпажист Ігор Рейзлін удруге поспіль завоював "бронзу" чемпіонату світу з фехтування
Виступаючи у складі Романа Свічкаря, Яна Сича, Володимира Станкевича та Микити Кошмана, команда українських шпажистів пройшла двох суперників заради виходу у чвертьфінал: у першому для себе матчі синьо-жовті здолали Австрію - 45:39.
За вихід у чвертьфінал Україна боролася з командою Іспанії і була близькою до вильоту. Програючи 24:27 за підсумками стартових шести раундів, у заключних трьох українці змогли вийти вперед і здобути перемогу з перевагою у п'ять уколів.
Таким чином, Україна вдруге поспіль пройшла у чвертьфінал ЧС з фехтування на шпагах. Востаннє потрапити у вісімку найкращих українським шпажистам не вдавалося у 2018 році (1/8 фіналу).
- Шпага, жінки
У жіночому турнірі українські шпажистки не змогли вийти у півфінал і, відповідно, гарантувати собі медаль чемпіонату світу. У сутичці проти Франції українки до останнього боролися за перемогу: перед заключним раундом перевага суперниць складала лише один укол.
Ключовим став останній раунд, на який вийшла Юлія Свістиль. У протистоянні проти 2-разової чемпіонки Європи Оріан Майо вона дозволила француженці збільшити перевагу до шести уколів - 39:45.
- Рапіра, жінки
Лише одну перемогу на чемпіонаті світу з фехтування здобула команда українських рапірісток у складі Крістіни Петрової, Аліни Полозюк, Ольги Сопіт та Катерини Ченцової. У першому для себе раунді українки з розгромною перевагою перемогли команду Чилі - 45:18.
За вихід у чвертьфінал Україна боролася з командою США - бронзовими призерками чемпіонату світу-2019. Американські фехтувальниці завдали вдвічі більше уколів за українок і продовжать виступи на турнірі - 45:22.
Що відомо
- До ЧС-2022 Україна двічі поспіль вигравала медалі у чоловічій команді у шпазі: у 2018 році - "бронза", у 2019-му - "срібло".
- Українські шпажистки другий чемпіонат світу поспіль дійшли щонайменше до чвертьфіналу. В 2019 збірна України пробилася до матчу за "бронзу", але поступилася Італії та завершила турнір на четвертому місці.
- Україна ще жодного разу в історії не вигравала медаль у жіночому командному турнірі з фехтування на рапірах.
Що далі
- П’ятниця, 22 липня: рапіра (жіноча команда, 1/4 та фінали), шпага (чоловіча команда, 1/4 та фінали), шабля (жіноча команда, попередні раунди), рапіра (чоловіча команда, попередні раунди);
- Субота, 23 липня: шабля (жіноча команда, 1/4 та фінали), рапіра (чоловіча команда (1/4 та фінали).