Україна вдруге поспіль вийшла у чвертьфінал ЧС з фехтування у командному турнірі з чоловічої шпаги

FIE – International Fencing Federation

Також українці припинили виступи у командних турнірах з жіночої шпаги та рапіри.

Збірна України з фехтування вийшла у чвертьфінал ЧС з фехтування у командному турнірі з чоловічої шпаги. А також припинила виступи у трьох з шести командних змаганнях: після поразки у чоловічій шаблі, упродовж одного змагального дня українські фехтувальники вилетіли з жіночих турнірів у шпазі та рапірі.

На чемпіонаті світу з фехтування закінчилися всі особисті турніри. І вже розпочалися командні: у перший день командних змагань Україна вийшла у чвертьфінал у фехтуванні на жіночій шпазі.

У другий день командних змагань ЧС-2022 мали відбутися фінальні сутички у шпазі серед жінок. А також розпочатися перші сутички у чоловічій шпазі та жіночій рапірі.

Лише в одному з трьох цих турнірів Україні вдалося продовжити виступи на турнірі - чоловічій командній шпазі. У жіночій шпазі та рапірі українські фехтувальниці вже вилетіли.

Як виступила Україна у сьомий змагальний день ЧС з фехтування?

• Шпага, чоловіки

У чоловічому командному турнірі з шпаги Україна виступала без Ігора Рейзліна. Бронзовий призер ЧС-2022 розповів в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт, що фехтував на турнірі з пошкодженням і за рішенням тренерів його вирішили не виставляти на командні змагання.

Виступаючи у складі Романа Свічкаря, Яна Сича, Володимира Станкевича та Микити Кошмана, команда українських шпажистів пройшла двох суперників заради виходу у чвертьфінал: у першому для себе матчі синьо-жовті здолали Австрію - 45:39.

За вихід у чвертьфінал Україна боролася з командою Іспанії і була близькою до вильоту. Програючи 24:27 за підсумками стартових шести раундів, у заключних трьох українці змогли вийти вперед і здобути перемогу з перевагою у п'ять уколів.

Таким чином, Україна вдруге поспіль пройшла у чвертьфінал ЧС з фехтування на шпагах. Востаннє потрапити у вісімку найкращих українським шпажистам не вдавалося у 2018 році (1/8 фіналу).

• Шпага, жінки

У жіночому турнірі українські шпажистки не змогли вийти у півфінал і, відповідно, гарантувати собі медаль чемпіонату світу. У сутичці проти Франції українки до останнього боролися за перемогу: перед заключним раундом перевага суперниць складала лише один укол.

Ключовим став останній раунд, на який вийшла Юлія Свістиль. У протистоянні проти 2-разової чемпіонки Європи Оріан Майо вона дозволила француженці збільшити перевагу до шести уколів - 39:45.

• Рапіра, жінки

Лише одну перемогу на чемпіонаті світу з фехтування здобула команда українських рапірісток у складі Крістіни Петрової, Аліни Полозюк, Ольги Сопіт та Катерини Ченцової. У першому для себе раунді українки з розгромною перевагою перемогли команду Чилі - 45:18.

За вихід у чвертьфінал Україна боролася з командою США - бронзовими призерками чемпіонату світу-2019. Американські фехтувальниці завдали вдвічі більше уколів за українок і продовжать виступи на турнірі - 45:22.

• До ЧС-2022 Україна двічі поспіль вигравала медалі у чоловічій команді у шпазі: у 2018 році - "бронза", у 2019-му - "срібло".
  • Українські шпажистки другий чемпіонат світу поспіль дійшли щонайменше до чвертьфіналу. В 2019 збірна України пробилася до матчу за "бронзу", але поступилася Італії та завершила турнір на четвертому місці.
  • Україна ще жодного разу в історії не вигравала медаль у жіночому командному турнірі з фехтування на рапірах.

• П’ятниця, 22 липня: рапіра (жіноча команда, 1/4 та фінали), шпага (чоловіча команда, 1/4 та фінали), шабля (жіноча команда, попередні раунди), рапіра (чоловіча команда, попередні раунди);
  • Субота, 23 липня: шабля (жіноча команда, 1/4 та фінали), рапіра (чоловіча команда (1/4 та фінали).
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо