Спортсменки боротимуться за третю медаль в історії України в цій дисципліні.
Збірна України вийшла до чвертьфіналу чемпіонату світу-2022 з фехтування, що триває у столиці Єгипту Каїрі, в командних змаганнях з жіночої шпаги.
Українська команда, яка отримала 14-ий номер посіву, виступає на цьому чемпіонаті в складі чинної чемпіонки Європи Влади Харькової, олімпійської чемпіонки 2012 року Яни Шемякіної, а також Юлії Свистіль та призерки Євро-2022 у команді Інни Бровко.
В особистих змаганнях жодна українська шпажистка не дійшла до 1/8 фіналу, що сталося вперше за дев'ять років.
Читайте також: Уперше за 9 років жодна українська шпажистка не вийшла до 1/8 чемпіонату світу з фехтування: результати 1-го дня плей-оф
У командній першості фехтувальниці стартували успішніше. В першому раунді українки здобули перемогу над збірною Швеції – 45:34.
В 1/8 фіналу українська команда впоралася з третьою збірною турніру – Естонією, здолавши її з мінімальною перевагою – 44:42.
У чвертьфіналі на Україну чекає команда Франції, посіяна під шостим номером. На минулому чемпіонаті світу збірні зустрічалися в 1/8 фіналу. Тоді перемогу всього в один укол здобули українки.
Що відомо
- Цього ж дня чоловіча команда шаблістів у складі Андрія Ягодки, Василя Гумена, Юрія Цапа та Богдана Платонова (останній не виходив на доріжку) в першому раунді здолала збірну Польщі (45:27), але в 1/8 фіналу поступилася першій команді турніру – Південній Кореї (30:45).
- Україна тричі здобувала командні медалі чемпіонату світу в жіночій шпазі, і щоразу це була "бронза": у 1993, 1998 і 2015 роках.
- Українські шпажистки другий чемпіонат світу поспіль доходять щонайменше до чвертьфіналу. В 2019 збірна України пробилася до матчу за "бронзу", але поступилася Італії та завершила турнір на четвертому місці.
Читайте також: Ольга Харлан вилетіла в другому раунді чемпіонату світу з фехтування та не змогла захистити титул
Що далі
- Четвер, 21 липня: шпага (жіноча команда, 1/4 та фінали), шабля (чоловіча команда, 1/4 та фінали), рапіра (жіноча команда, попередні раунди), шпага (чоловіча команда, попередні раунди)
- П’ятниця, 22 липня: рапіра (жіноча команда, 1/4 та фінали), шпага (чоловіча команда, 1/4 та фінали), шабля (жіноча команда, попередні раунди), рапіра (чоловіча команда, попередні раунди);
- Субота, 23 липня: шабля (жіноча команда, 1/4 та фінали), рапіра (чоловіча команда (1/4 та фінали).
Читайте також: Український шпажист Ігор Рейзлін удруге поспіль завоював "бронзу" чемпіонату світу з фехтування