Обов'язковий перепис населення раз на 10 років: Рада ухвалила в цілому відповідний законопроєкт

Обов'язковий перепис населення раз на 10 років: Рада ухвалила в цілому відповідний законопроєкт

Обов'язковий перепис населення раз на 10 років: Рада ухвалила в цілому відповідний законопроєкт
Фото з відкритих джерел

Сьогодні 19 липня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №5108 про осучаснення збору статистичної інформації та встановлення періодичності проведення Всеукраїнського перепису населення — не рідше одного разу на 10 років.

Як зазначається у пояснювальній записці, метою проєкту Закону є створення правових умов для отримання органами державної статистики об'єктивної статистичної інформації про соціально-демографічний стан населення країни.

Читайте також: "Ми можемо втратити 5 млн людей" — демографиня Елла Лібанова

"Одержання такої інформації допоможе дати оцінку ефективності проведених державних реформ у минулому, спрогнозувати соціально-економічний розвиток країни та внести корективи в тих сферах державної політики, де це необхідно", — сказано у поясненні.

Отримувати дані для перепису пропонується сучасними методами, зокрема, заповнення респондентами переписної документації за допомогою спеціального програмного забезпечення в Інтернеті, використання національних електронних інформаційних ресурсів.

Що відомо

  • У 2023 році в Україні планують провести офіційний перепис населення в тому числі за допомогою цифрових інструментів та в онлайн-режимі.
  • Міністерство цифрової трансформації проведе перепис населення спільно з Apple. Україна стане другою країною у світі, що таким чином співпрацюватиме з цим технологічним гігантом.

Читайте також

Як відбуватиметься перепис населення у 2023-му. Розповідає директорка Інституту демографії

Наскільки перепис населення через інтернет може бути точним. Пояснюють експерти

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок