Україна вийшла з митної угоди СНД

Україна вийшла з митної угоди СНД

Україна вийшла з митної угоди СНД
Прапори країн-учасниць СНД, фото: primeminister.kz

Верховна Рада сьогодні 18 липня ухвалила законопроєкт №0105 про вихід України з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 15 квітня 1994 року.

Ініціатором відповідного проєкту закону є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. "За" проголосували 327 народних депутатів.

Угода про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах була укладена 15 квітня 1994 року в Москві країнами-учасницями Співдружності Незалежних ДержавРегіональна міжнародна організація Азії та східної Європи до якої входить низка пострадянських країн. (СНД) та ратифікована Верховною Радою України в 1999 році.

Як зазначається у пояснювальній записці до ухваленого сьогодні законопроєкту, актуальність Угоди для України під час її укладення обумовлювалася необхідністю створення договірно-правової бази співробітництва СНД.

"На цей час Угода втратила своє практичне значення для України та не застосовується", — йдеться у поясненні.

Законопроєкт про вихід України з митної угоди СНД був ухвалений у межах виконання рішення РНБО від 2 травня 2018 року "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав".

Що відомо

  • У липні 2020 президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.
  • 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів підтримав постанову про припинення співпраці прикордонних військ у сфері науково-дослідної діяльності із країнами СНД.
  • У вересні 2020 року Україна вийшла з трьох угод, укладених у рамках Співдружності незалежних держав: угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій та угоди про створення координаційної ради з карантину рослин.

Читайте також

"ОПЗЖ" оскаржила рішення суду про заборону партії — Совгиря

Справа Гандзюк: Мангер і Левін залишаться у СІЗО до середини вересня

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок