Україна вийшла ще з трьох угод СНД

Україна вийшла ще з трьох угод СНД

Україна вийшла ще з трьох угод СНД
Засідання глав країн СНД 25.10.2013. Фото УНІАН

Україна вийшла з трьох угод, укладених у рамках Співдружності незалежних держав: угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій та угоди про створення координаційної ради з карантину рослин.

Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову на засіданні уряду в середу, 2 вересня.

У пояснювальній записці зазначається, що при виході України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії між країнами застосовуватимуться двосторонні сертифікати з метою безперебійного експорту та імпорту живих тварин та продукції тваринного походження до держав-учасниць СНД.

"Таким чином, вихід України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії від 12.03.1993 не впливатиме на торгівлю тваринами та продукцією тваринного походження з державами учасницями СНД при чіткому дотриманні країнами міжнародних стандартів у торгівлі", — наголошується у заяві.

Щодо угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав-учасниць СНД, то у пояснювальній записці зазначається, що науково-методичне керівництво, координація дослідних робіт, які проводяться сторонами в області санітарної охорони території, а також розробка спільно з відповідними державними санітарно-епідеміологічними службами й науково-дослідними інститутами нормативних документів, інструкцій і рекомендацій з питань санітарної охорони території здійснюється російським науково-дослідним протичумним інститутом "Мікроб", що не відповідає національним інтересам України.

Угода про створення координаційної ради з карантину рослин держав-учасниць СНД була розроблена з урахуванням основних положень угоди про співробітництво у сфері карантину рослин від 13 листопада 1992 року, до якої України не приєдналася.

"Оскільки членство у Координаційної раді передбачає виконання певних рішень, які безпосередньо пов’язані з положеннями угоди, членом якої Україна не є, подальша участь України в угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав — учасниць СНД є недоцільною", — зазначено в повідомленні.

У записці наголосили, що припинення дії третьої угоди не матиме впливу на економіку України й двосторонні та торговельні відносини з державами-учасницями СНД.

Наголошується, що Україна не має фінансових та інших зобов’язань перед сторонами цих угод, які виникли під час дії цих трьох документів. У проєкті постанови зазначається, що МЗС має надіслати в установленому порядку Виконавчому комітетові СНД відповідні повідомлення.

Україна, не підписавши Статут СНД від 22.01.1993, на практиці не була державою-членом співдружності, а мала статус держави-засновниці та держави-учасниці СНД. Із квітня 2014 року співробітництво України в рамках СНД зведено до мінімуму. Україна вийшла з низки багатосторонніх угод в рамках СНД та припинила членство у багатьох органах галузевого співробітництва. 19 травня 2018 року Петро Порошенко підписав Указ про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД. У МЗС України заявили про фактичне закінчення процесу виходу України з СНД.

Що відомо

  • 5 серпня Кабінет міністрів підтримав постанову про припинення співпраці прикордонних військ у сфері науково-дослідної діяльності із країнами СНД
  • У липні 2020 президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.
На початок