Україна припинила співпрацю прикордонних військ із країнами СНД

Україна припинила співпрацю прикордонних військ із країнами СНД

Україна припинила співпрацю прикордонних військ із країнами СНД
Засідання глав країн СНД 25.10.2013. Фото УНІАН

Кабінет міністрів підтримав постанову про припинення співпраці прикордонних військ у сфері науково-дослідної діяльності.

"Чергове рішення щодо виходу України зі структур СНД. Сьогодні уряд ухвалив проєкт постанови "Про вихід з Угоди про співробітництво прикордонних військ держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав з питань науково-дослідної діяльності", — повідомив представник уряду у Верховній раді Василь Мокан у Facebook.

За його словами, угоду було укладено з метою співробітництва прикордонних військ у науково-дослідній діяльності "на принципах рівності, прямих зв'язків і взаємної вигоди". Однак учасники угоди не досягли мети, оскільки Україна брала участь у роботі ради командувачів прикордонними військами тільки у ролі спостерігача та не впливала на розробку та реалізацію рішень.

Цим рішенням уряд України продовжив процес виходу України із договорів, що передбачають партнерство і співпрацю з Російською Федерацією.

Що відомо

  • Україна перестала платити внески до СНД у 2014 році.
  • У 2018 президент Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією. Він діяв з 1 квітня 1999 року.
  • У 2019 році Україна вийшла з чотирьох угод СНД.
  • У липня 2020 президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.

На початок