Радянський герб на монументі "Батьківщина-Мати" технічно неможливо демонтувати — мистецтвознавиця

Радянський герб на монументі "Батьківщина-Мати" технічно неможливо демонтувати — мистецтвознавиця

Радянський герб на монументі "Батьківщина-Мати" технічно неможливо демонтувати — мистецтвознавиця
Фото: Мінцифри

У застосунку "Дія" до 21 липня триває опитування "Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві". Серед пропозицій Міністерства культури та інформаційної політики – залишити все, як є; демонтувати радянський герб і лишити щит чистим; і третій варіант – замінити герб на тризуб. Мистецтвознавиця та співробітниця музею історії Києва Катерина Липа в інтервʼю  Радіо НВ заявила, що радянський герб технічно неможливо демонтувати.

"Я маю абсолютно чітке уявлення про цей процес із перших рук, тому що це обговорювала професійна спільнота, а в мене батьки були архітектори. На той момент статуї було ще років десять. Тоді на поверхні були ще всі документи, й інженери розпочали розрахунки. З’ясувалося, що нічого не можна зробити", — зазначила Липа.

Також вона назвала ідею замінити радянський герб на український тризуб "найгіршим, що можна вигадати": "До людей має доноситися, що це поганий зразок радянського мистецтва. Я кажу як мистецтвознавець. Є соцреалізм потужний, а це слабенький".

Ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович взагалі вважає опитування непотрібним, ба більше – маніпулятивним.

"Моя особиста думка, що як мінімум має бути усунуто радянський герб з цього монумента. (…) Я не підтримую ідею, щоб замінити його тризубом, тому що для мене цей пам’ятник у будь-якому вигляді буде радянської монументальної пропаганди. І будь-які спроби його українізації будуть просто зайвими. І абсолютно непотрібними. Він від цього не стане більш українським", – зазначає він.

Радянський герб на монументі "Батьківщина-Мати" технічно неможливо демонтувати
Фото: Вікіпедія

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура