18 липня стартує основна сесія НМТ, під час тривоги тест перериватимуть — МОН

18 липня стартує основна сесія НМТ, під час тривоги тест перериватимуть — МОН

18 липня стартує основна сесія НМТ, під час тривоги тест перериватимуть — МОН
Фото: Суспільне

18 липня стартує основна сесія Національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до 10 серпня. Національний мультипредметний тест побудований на принципах технології зовнішнього незалежного оцінювання, але в онлайн форматі. Про це Суспільному розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко в ефірі єдиного телемарафону.

Якщо раніше абітурієнти відповідали в зошитах, які потім віддавали на перевірку, то зараз це буде відбуватися онлайн, пояснив Вітренко.

За його словами, станом на 17 липня 206 тисяч абітурієнтів зареєстровано для проходження цього загальнонаціонального мультипредметного тесту.

Під час повітряної тривоги тестування перериватимуть

Тестування відбуватиметься лише в захищених приміщеннях, сказав заступник міністра. В разі оголошення повітряної тривоги буде можливість перервати тест, пройти до сховищ і після закінчення тривоги відновити складання тесту.

“Буде кілька сесій, щоб жодна дитина не втратила доступ до української вищої освіти. Щоб всі діти, які намагаються вчитися в Україні, здобули цей конкурсний бал, який дасть можливість брати участь у конкурсі на здобуття вищої освіти на території України”, — сказав Вітренко.

Тест перериватимуть тільки в тих регіонах, де буде оголошено повітряну тривогу, пояснив Вітренко.

“Комунікації між учасниками тесту в цей час не буде. Неможливо буде передати відповідь своєму знайомому в іншому місці. Питання розроблялися, щоб була валідність тесту, питання будуть унікальні. Скоріше за все, у кожного абітурієнта це буде одна, специфічна лише для нього спроба”, — сказав він.

НМТ пройде у понад 20 країнах

Понад 23 європейські країни — 46 міст — приймають українських дітей на першу сесію загальнонаціонального мультипредметного тесту, розповів Вітренко. На додаткову сесію будуть додані ще країни і ще міста.

“Ми про все це будемо комунікувати з суспільством. Буде і Туреччина, і Швейцарія. Станом на сьогодні в країнах Європи зареєструвалося 24 997 абітурієнтів на складання тесту”, — розповів заступник міністра.

Український центр оцінювання якості освіти комунікував з колегами, викладачами, які перебувають закордоном. За словами Вітренка, було легко знайти людей для проведення тесту, бо всі відгукувалися. Провели специфічні навчання, тренінги.

“Особисто ми, міністерство, комунікувало з поляками два рази на тиждень з метою якісної організації цього процесу. В Польщі, Німеччині та інших країнах будуть присутні й лікарі на дільницях, і охорона буде посилена, щоб діти були під захистом”, — сказав посадовець.

Також будуть тьютори, які спостерігатимуть за складанням тесту, щоб не було мовного бар’єру, сказав Вітренко. Це будуть українські громадяни, в основному вчителі, які виїхали за кордон через повномасштабне російське вторгнення в Україну .

Довідка. НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складається з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин.

Що відомо

  • У зв'язку із війною РФ проти України змінився алгоритм вступної кампанії. Школярі в комп'ютерному форматі напишуть національне мультипредметне тестування (НМТ), що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України.
  • У 2022 році через війну зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за спецпроцедурою попри попередні заяви про його повне скасування.
  • 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 144. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок