Дві українки фінішували у топ-12 спортивної ходьби на 20 км на чемпіонаті світу: результат

Спортивна ходьба, фото: AP Photos

"Золото" здобула ходунка з Перу.

Перші два комплекти медалей чемпіонату світу-2022 з легкої атлетики розіграли у спортивній ходьбі. Саме у цій дисципліні відбулися два фінали у перший змагальний день: спершу дистанцію 20 км подолали жінки, а тоді - чоловіки.

Україна була представлена в жіночій спортивній ходьбі: Людмила Оляновська, Ганна Шевчук та Олена Собчук змагалися на дистанції 20 км.

На перших кілометрах дистанції у групі лідерів йшли Шевчук та Оляновська, але Людмила після 5 стартових кілометрів зійшла з дистанції. Ганна Шевчук перші 10 км пройшла у групі переслідувачок, трималася на відстані близько 40 секунд від лідерок.

На другій половині дистанції відставання Шевчук від лідерок збільшувалося, але вона продовжувала йти у топ-10. У підсумку, Ганна Шевчук фінішувала 12-ю, на останніх кілометрах її обійшла Олена Собчук - українка фінішувала 11-ю.

Результат Собчук - повторення другого найкращого для України на чемпіонатах світу з легкої атлетики у спортивній ходьбі на 20 км.

У відрив майже з самого старту пішли дві ходунки - перуанка Кімберлі Гарсія Леон та китаянка Цєян Шеньцзє. Саме збірна Китаю вважалася фаворитами цього фіналу, адже майже усі останні чемпіонати світу вигравали її ходунки.

Однак за 5 км до фінішу Цєян почала відставати, Гарсія Леон відірвалася від неї на 10, а тоді на 20 секунд. На останніх кілометрах китаянку обійшла ще й представниця Польщі, Катажина Здзебло - вона у підсумку здобула "срібло", Цєян виграла лише "бронзу".

"Золото" сенсаційно дісталося Кімберлі Гарсії Леон, яка встановила національний рекорд Перу на дистанції. Ця медаль також стала першою в історії Перу загалом на чемпіонатах світу з легкої атлетики.