Росію відновили у правах у бобслеї та скелетоні. Як це сталося і що означає рішення

Росію відновили у правах у бобслеї та скелетоні. Як це сталося і що означає рішення

Оновлено
Росію відновили у правах у бобслеї та скелетоні. Як це сталося і що означає рішення
AP

Ще одна зимова федерація, де РФ відновили у правах.

Федерація бобслею Росії, яка займається бобслеєм та скелетоном, відновлена у правах. Апеляційний трибунал Міжнародної федерації бобслея та скелетону скасував рішення щодо тимчасового відсторонення російської федерації. Про це повідомляють російські ЗМІ, офіційного підтвердження на сайті міжнародної федерації ще немає.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну міжнародні спортивні федерації запровадили санкції проти Росії. У бобслеї та скелетоні цією санкцією було відсторонення Федерації бобслею Росії - воно передбачало заборону на участь російських спортсменів на міжнародних турнірах.

Читайте також: Латвія бойкотуватиме усі змагання з бобслею та скелетону за участі спортсменів з Росії

Рішення Міжнародної федерації бобслею та скелетону діяло лише до липня, до конгресу організації. До нього федерація бобслею Росії підходитиме у статусі повноцінного члена, тобто, зможе виставляти на міжнародні змагання спортсменів.

"Для нас це дуже гарний знак. Конкретно про спортсменів у рішенні трибуналу не було сказано, оскільки позов нами було подано предметно саме щодо тимчасового відсторонення нашої федерації. Зрозуміло, що якби відсторонення, наприклад, продовжувалося б, то ми як федерація не змогли б заявити спортсменів на міжнародні старти".

"У будь-якому випадку, навіть якщо проти нас будуть ухвалювати якісь подальші кроки, ми можемо апелювати до рішення колег з міжнародної федерації", - цитує слова генерального секретаря ФБР Сєргєя Пархомєнко Sports.ru.

Росію не вперше відновлюють у правах у міжнародному спорті під час війни. Першим стало рішення щодо федерації санного спорту Росії - атлетам з цієї країни також дозволено змагатися на міжнародних турнірах з початком нового сезону.

Читайте також: Росія відновлена в правах у санному спорті. Що це означає та як реагує на ситуацію Україна

Суспільне Спорт звернулося за коментарем щодо цієї ситуації до президента федерації бобслею і скелетону України Михайла Гераскевича.

Президент федерації бобслею і скелетону України відмовився коментувати рішення Апеляційного трибуналу щодо Росії доти, поки інформація не буде оприлюднена на офіційному сайті Міжнародної федерації бобслею і скелетону.

Перед рішенням Апеляційного трибуналу щодо відновлення Росії у правах український скелетоніст Владислав Гераскевич у подкасті "Коментаторська" розповідав, що готовий відмовитися від участі у змаганнях, якщо росіян все ж допустять до виступів на турнірах.

Слухайте повний випуск епізоду "Коментаторська" із Владиславом Гераскевичем:

Що відомо

  • Латвія оголосила, що бойкотуватиме всі змагання з бобслею та скелетону за участі спортсменів із Росії.
  • Сезон 2022/23 Кубка світу зі скелетону триватиме з листопада 2022 до лютого 2023 року. У рамках сезону відбудеться вісім етапів Кубка світу, а також чемпіонат світу, який прийме швейцарський Сенкт-Моріц.
  • На Олімпіаді-2022 російські бобслеїсти та скелетоністи, виступаючи у команді ОКР, не здобули жодної нагороди.
На початок