Абітурієнтам Тернопільщини повідомили, де вони здаватимуть мультипредметний тест

Абітурієнтам Тернопільщини повідомили, де вони здаватимуть мультипредметний тест

Абітурієнтам Тернопільщини повідомили, де вони здаватимуть мультипредметний тест
Фото: Богдана Савицька / Суспільне

Абітурієнти вже знають, де складатимуть національний мультипредметний тест. Сьогодні випускники шкіл отримали повідомлення з місцями складання іспиту. Про це розповів відповідальний за ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк.

За його словами, в області на мультипредметний тест зареєструвалися понад 7 тисяч абітурієнтів.

Випускниця Тернопільської обласної школи мистецтв Софія Пиріг каже, місце складання тесту можна дізнатися онлайн – в електронному кабінеті вступника.

"Отримала вчора вночі повідомлення, я сиділа до останнього, чекала і уже дізналася. Не буду оголошувати свою дату, бо зараз воєнний час і мені прийшло повідомлення, що я не маю права розголошувати це. Я дуже рада, тому що нарешті я тепер знаю свій термін, я більш мобілізувалася, тобто я знаю, що мені треба підівчити і за який час. Я дуже сильно хвилювалася, тому що не хотіла в перші дні писати і в останні, бо зараз літо", – розповіла Софія.

Софія Пиріг – абітурієнтка, випускниця Тернопільської обласної школи мистецтв
Софія Пиріг – абітурієнтка, випускниця Тернопільської обласної школи мистецтв. Богдана Савицька / Суспільне

До мультипредметного тесту Софія готувалася з репетиторами та за вебінарами від Міністерства освіти. Каже, також проходила пробний мультипредметний тест. 120 хвилин на виконання недостатньо, каже абітурієнтка.

"Я думаю, що це недостатньо, адже умовно, українську мову я можу зробити за 20 хвилин, але математику, оскільки я не математична людина, мені складно це робити, я мушу посидіти, подумати, порахувати. Тобто я вважаю, що мало би бути трішки більше часу, хоча б три години, а не дві", – розповіла дівчина.

Відповідальний за ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк каже, на складання мультипредметного тесту в області зареєструвалися більше 7 тисяч абітурієнтів. Заради безпеки учасників тесту, Міністерство освіти та центр якості оцінювання освіти заборонили називати час і місце, де писатимуть іспит.

"Цього року буде відсутнє громадське спостереження під час проведення національного мультипредметного тестування. Ми не оприлюднюємо адреси і місць проведення цього тестування з метою безпеки – збереження життя та здоров'я учасників тестування і персоналу. Ми вибирали ті заклади, де таке сховище є або безпосередньо в тому приміщенні, або недалеко. Всі ці пункти і сховища перевіряла служба з надзвичайних ситуацій. Складені акти, протоколи, і будівлі готові у випадку повітряної тривоги прийняти невелику кількість учасників, тому що в кожному пункті буде невелика кількість учасників", – каже відповідальний за ЗНО на Тернопільщині.

Відповідальний за ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк
Відповідальний за ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк. Богдана Савицька / Суспільне

За його словами, основна сесія мультипредметного тесту стартує 18 липня.

"Тестування відбуватиметься упродовж 10 днів у першу та другу зміну, щоб ми охопили якомога більшу кількість зареєстрованих учасників. Тестування пройде у період основної, додаткової та спеціально організованої сесії. Основна сесія розпочнеться з наступного тижня, у серпні буде додаткова, і у вересні – спеціально організована сесія", – каже Юрій Шайнюк.

Абітурієнти, які через війну виїхали за кордон, також зможуть скласти іспит. За межами України зголосилися писати мультипредметний тест більше 12 тисяч осіб.

"Більше 20 країн Європи зголосилися приймати ці іспити на своїй території. Це буде при університетах, при посольствах. Ми залучаємо до цієї роботи і вчителів, які також через війну залишили територію України. Є держави, які зголосилися виключно під час додаткової сесії виконувати цю роботу, навіть США та Канада", – каже Юрій Шайнюк.

Нагадаю, мультипредметний тест міститиме завдання з трьох предметів – української мови, математики та історії України. Виконуватимуть завдання в комп'ютерному форматі.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди