Уродженець Олександрії виборов золото Всесвітніх ігор у змаганнях з паркуру

facebook.com/fig.gym

24-річний уродженець Олександрії Богдан Колмаков виграв золоту медаль Всесвітніх ігор в американському місті Бірмінгем у змаганнях з паркуру. Ця медаль стала дев’ятим золотом українських спортсменів на Іграх загалом і першою – у змаганнях з паркуру, що вперше включили до програми Всесвітніх ігор.

Паркур – це фізична дисципліна, в якій тренується подолання будь-яких перешкод на своєму шляху, за допомогою пристосування своїх рухів до навколишнього середовища. Поєднує в собі гімнастику, легку атлетику і лазіння стінами. Людей, які займаються паркуром, називають трейсерами.

Олександрієць виступає за Київську область, куди він переїхав тренуватися після вторгнення Росії в Україну.

Богдан Колмаков (в жовтій футболці) долає перешкоди. facebook.com/fig.gym

Богдан Колмаков став першим в дисципліні "швидкість", здолавши майже 20 перешкод за 20,75 секунди, на 23 сотих секунди випередивши срібного призера, італійця Андреа Конзоліні.

Підсумкові результати змагань на швидкість. facebook.com/fig.gym

• Всесвітні ігри серед представників неолімпійських видів спорту розпочались 7 липня і триватимуть по 17-те. Усього спортсмени розіграють 206 комплектів медалей у 30 видах спорту. Україну на Всесвітніх іграх представляють 102 спортсменів. Кіровоградську область на змагання у США представляють веслувальник Валерій Рябов та скелелаз Ярослав Ткач.
  • У медальному заліку Україна утримує третє місце, слідом за Німеччиною і Колумбією.