Начальник Чернівецької ОВА прокоментував інформацію зі ЗМІ щодо зміни керівника області

Начальник Чернівецької ОВА прокоментував інформацію зі ЗМІ щодо зміни керівника області

Начальник Чернівецької ОВА прокоментував інформацію зі ЗМІ щодо зміни керівника області
Фото: Суспільне Чернівці

Начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук прокоментував інформацію, яку поширюють місцеві ЗМІ щодо зміни очільника області. За його словами, указу про його звільнення немає ані на сайті президента, ані у військовій адміністрації.

Про це Осачук сказав у коментарі Суспільному.

"Це демократичний процес — укази оприлюднюють на сайті президента. Також указ має надійти ОВА, наразі такого немає. До тих пір, поки я не складаю повноважень, як передбачено законодавством, я є головою ОВА", — сказав Осачук.

По обіді 12 липня місцевий сайт Букінфо оприлюднив указ, в якому йдеться про призначення нового очільника області. Згідно з документом, керівником ОВА стане банкір Руслан Запаранюк.

Після цього начальник ОВА Осачук оприлюднив допис, в якому подякував колегам за роботу та перерахував досягнення. На запитання Суспільного, чому оприлюднив допис саме зараз, Осачук відповів:

"Я вважаю, що людям час від часу варто згадувати гарні речі. Нашвидкуруч набрав кілька віх, які запам'яталися та потребували багато енергії для втілення. Прощаються ті, хто йдуть назавжди, а якщо ти відчуваєш себе сином цієї землі й був тут до того, будеш після. Коли робив багато проєктів і надалі будеш робити, то це одна зі сторінок життя", — сказав Осачук.

Раніше Кабмін погодив звільнення Осачука та призначення Запаранюка й передав документи на розгляд президенту. Остаточне рішення має прийняти Зеленський. Станом на 19:00 12 липня на сайті ОП немає указів щодо зміни керівника області.

Суспільне намагалось отримати коментар Руслана Запаранюка, він не відповідав на дзвінки. Також звернулись за коментарем до прессекретаря президента Сергія Никифорова, очікуємо на відповідь.

Що відомо

  • Осачук очолює облдержадміністрацію майже три роки. Його призначили 25 листопада 2019 року. Кандидатуру Осачука погодили на виїзному засіданні уряду в Маріуполі наприкінці жовтня 2019 року. До того він був Почесним консулом Австрії в Чернівцях.
  • 10 червня на сайті представництва президента України оприлюднили петицію про звільнення Осачука з посади. Станом на 14 червня вона набрала понад 1800 голосів з 25 000 потрібних.
  • 6 червня заступнику начальника Чернівецької ОВА Артуру Мунтяну обрали запобіжний захід та відсторонили від посади. Його підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги, а саме — швидких з Італії, які він зі співучасниками нібито використовував для надання платних послуг. Сам Мунтян говорить, що винним себе не вважає і не розуміє, чому йому повідомили підозру.
  • Після оголошення підозри заступнику, на брифінгу Осачук заявляв про тиск з боку правоохоронців, зокрема СБУ, а також повідомляв, що усі машини швидкої передали ЗСУ.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок