Про створення державного холдингу не йдеться: у "Слузі народу" прокоментували відмову Ахметова від медіабізнесу

Про створення державного холдингу не йдеться: у "Слузі народу" прокоментували відмову Ахметова від медіабізнесу

Про створення державного холдингу не йдеться: у "Слузі народу" прокоментували відмову Ахметова від медіабізнесу
Фото: owep.de

Відмова бізнесмена Ріната Ахметова від медіабізнесу на користь держави не означатиме створення державного телевізійного холдингу, оскільки йдеться лише про передачу частот для мовлення.

Про це у коментарі радіо НВ повідомила заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

"Я читаю цю заяву як закриття медіаактивів, які належали Ахметову. Бо зараз буде багато спекуляцій, що з'являється державний телевізійний холдинг. Але якщо уважно прочитати офіційну заяву, то мова йде про передачу ліцензій", — зазначила нардепка.

За її словами, ліцензія означає володіння радіочастотою для мовлення.

"Що таке ліцензії? Це — фактично кнопка в телевізорі, це радіочастотний ресурс, який держава розподіляє. Тобто ліцензію, очевидно, передадуть в Нацраду з питань телебачення та радіомовлення, бо це регулятор, який розподіляє частоти. І все що може зробити Нацрада це виставити (частоти — ред.) на конкурс для інших мовників", — пояснила Кравчук.

Відтак держава не контролюватиме активи Ахметова, наприклад нерухомість.

"Мова не йде про передачу ні якоїсь техніки, ні авторських прав, ні будівель — тільки ліцензії. Що фактично означає закриття цього медійного холдингу. І про онлайн-медіа, зверніть увагу, так і написано — просто закриваються. Тому що для онлайн-медіа ніяких ліцензій не потрібно, і нічого здавати", — зауважила депутатка.

На думку Євгенії Кравчук, такий крок Ахметова свідчить про те, що телевізійний бізнес є для олігархів насамперед інструментом політичного впливу.

"Це тільки підтверджує, коли ми приймали закон про олігархів і додавали медійну частину в цей закон, ми мали рацію, що олігархи це розцінюють не як бізнес, а як інструмент для політичного впливу. Зараз інструмент політичного впливу в них відсутній. Бо зараз воєнний стан, немає виборів, немає на кого тиснути своїми програмами чи інформаційними повідомленнями", — підкреслила вона.

Відтак телевізійні канали фактично перетворились на ресурс, який просто забирає гроші.

"Навіть у найкращі часи рекламний ринок України замалий, щоб утримувати таку кількість загальнонаціональних каналів. Теоретично, в майбутньому, коли відновиться рекламний ринок, медіа можуть стати бізнесом. Але зараз рекламного ринку немає взагалі. У Ахметова, я це так читаю, просто немає ресурсів платити за цей медійний актив, зиску з якого немає політичного впливу через цей актив. Це наслідок в тому числі закону про олігархів", — підсумувала нардепка.

Що відомо

  • Рінат Ахметов заявив, що "Медіа Група Україна" відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів і від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні.
  • Бізнесмен також зауважив, що обсяг інвестицій, вкладених у медіахолдинг "Медіа Група Україна", перевищив 1,5 мільярда доларів США.
  • Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що наразі не знає, що надалі буде з телеканалами "Україна" та "Україна 24", адже новина "заскочила його зненацька".

Читайте також

Фірташ, Злочевський, Ахметов: хто з українських підприємців зазнав найбільших втрат на Луганщині

В Україні запрацює реєстр олігархів: Зеленський підписав указ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок